VIDEO JA FOTOD: Merko ehitab riigile 35 miljoni eest muusika- ja balletikooli

"Mul on väga raske öelda, kas meil oleks tulnud rohkem säravaid muusikuid, kui see kool oleks varem valmis saanud. Aga kaugus kesklinnast on nii mõnegi andeka lapse pannud muusikakeskkoolile selga pöörama," koorijuht ja teenekas pedagoog Lydia Rahula. 

Pilt: Svetlana Aleksejeva

VIDEO JA FOTOD: Merko ehitab riigile 35 miljoni eest muusika- ja balletikooli

Toimetaja: Toomas Raag

"Muusikakeskkooli probleem on kogu aeg olnud see, et ta asub keskusest väga kaugel, peaaegu linnast väljas. On hea, et uus kool saab olema keset linna. See pole üldse halb, et balletiõpe pannakse muusikaga kokku. Kui balletti tantsitakse, siis kõlab ju ikka muusika," ütles koorijuht ja teenekas pedagoog Lydia Rahula.

Riigi Kinnisvara AS sõlmis teisipäeval 34,7 miljoni eurose ehituslepingu AS Merko Ehitus Eestiga Tallinna muusika- ja balletikooli rajamiseks. 

Lepingu raames ehitatab Merko nelja maapealse ja ühe maa-aluse korrusega koolihoone, millesse rajatakse muusikaõppeklassid, balleti harjutussaalid, auditooriumid, kontserdisaalid, raamatukogu, ujula, kohvik ja õpilaskodu, teatas Merko börsile. 

Lepingu maksumus on ligikaudu 34,7 miljonit eurot, millele lisandub käibemaks. Hoone ehitustööd valmivad 2022. aasta märtsis. 

"Oleme saanud hea ja kogenud ehituspartneri, kellega koos uus ja kaasaegne koolihoone rajada. Kindlasti pakub projekt palju väljakutseid, kuid oleme valmis ning pühendunud, et kool avatakse 1. septembril 2022," ütles Riigi Kinnisvara juhatuse esimees Kati Kusmin pressiteates. 

42images

"Uus tegevuskeskkond võimaldab värskendada ka muusika- ja tantsuhariduse sisulist kvaliteeti, et tagada meie rahvuskultuuri jaoks oluliste valdkondade elujõulisus ja konkurentsivõimelisus rahvusvahelises kontekstis," ütles Tallinna muusika- ja balletikooli direktor Eero Raun

Haridus- ja teadusministeeriumi Tallinna muusika- ja balletikooli tuuakse kokku Tallinna muusikakeskkooli, Tallinna balletikooli ja Tallinna Georg Otsa nimelise muusikakooli õpilased. Pärnu maantee 59 rajatav kool alustab tegevust 2022. aasta 1. septembril.

Koolihoonesse planeeritakse umbes 700 õppekohta. Uue hoone suletud netopindala on 23 860 ruutmeetrit, tegemist on A-energiaklassi hoonega. 

Tallinna muusika- ja nalletikooli hoone autorid on Atelier Thomas Pucher Austriast ning 3+1 arhitektid ja T43 Sisearhitektid Eestist. Insenerosade projekteerimise peatöövõtjaks on Novarc Group AS.

Laadimine...Laadimine...