VIDEO JA GALERII: Isad koos oma lastega liikusid ja maadlesid koos Barutoga

Kesklinnas said isad ja lapsed isadepäeval tasuta maadelda, legoroboteid kokku panna, Kadriorus kümnevõistlusel osaleda ning Nõmmel kontserti kuulata.

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO JA GALERII: Isad koos oma lastega liikusid ja maadlesid koos Barutoga (1)

Urmas Kaldmaa

Kesklinnas said isad ja lapsed isadepäeval tasuta maadelda, legoroboteid kokku panna, Kadriorus kümnevõistlusel osaleda ning Nõmmel kontserti kuulata.

Üks suuremaid isadepäeva sündmusi toimus kesklinnas, kus isasid kutsus koos lastega sportlikult aega veetma sumostaar Baruto. "Loodan, et väga paljud isad saavad tulla," ütles kauaaegne sumostaar Baruto ehk Kaido Höövelson. "Veedame koos isade ja nende lastega ühe toreda päeva. Kindlasti saavad isad koos lastega sportlikul isadepäeval palju põnevat teha. Vaatame, kui liikuvad ja sportlikud meie noored isad on. Viin isade ja lastega läbi väikesi liikumisharjutusi ning räägin Jaapanist ja oma Jaapani-kogemustest. Kui leidub soovijaid, siis näitan isadele ka väikesi maadlusnippe."

Pildid Miiamilla fotoateljeest

Kesklinna sportlik isadepäev algas Tallinna spordihallis (Herne 30) pühapeval kell 12 ja kestis kaks tundi. "Üritus on mõeldud ennekõike eelkooliealistele ja algklassilastele, kes saavad koos isadega läbida kuus lustlikku tegevuspunkti," ütles linnaosa terviseedenduse peaspetsialist Valentina Moskaljova. Isad ja lapsed said koos mitmekordse Eesti maadlusmeistri ja Londoni olümpial 8. koha saanud Ardo Arusaarega maadluse algtõdesid omandada, legorobotite töötoas loovust arendada, suurel batuudil võistelda, põneval takistusribal oma osavust proovile panna jpm. Isadepäeval osalemine oli isadele ja lastele tasuta. Saali kaasa elama lubati ka emasid. Korraldajad soovitasid isadepäevale tulijatel riietuda sportlikult ja võtta kaasa vahetusjalatsid.

Kadrioru lastemuuseum Miiamilla (Koidula 21c) kutsus samuti kõiki päevakangelasi ja nende lapsi pühapäeval, 10. novembril isadepäeva tähistama. Muuseumis sai sel päeval koos isa või vanaisaga mängida Miiamilla kümnevõistlust, kus läheb vaja nutikust ja tähelepanelikkust. Hea tuju üleval hoidmiseks sai panna isade nägudest kokku naljakaid mutri-kruvi-vedru portreesid.
Lastemuuseumi juhataja kohusetäitja Jane Meresmaa-Roos ütles, et päev keerati kraadi võrra toredamaks vanas fotoateljees, kus kõik said pildile jääda kõige suuremate habemete, vahvate vuntside ning isamoodi ja isemoodi lennukate soengutega.

Et isadele sel päeval rõõmsat meelt valmistama, koguti nad kõik ühisele pikale pildireale. Igat issit tänati kõige selle eest, mida ta superhästi teha oskab. Lastemuuseumi isadepäeval sai osaleda muuseumipiletiga. Sündmus kestis neli tundi.

53images

Hopneri majas toimus pühapäeval kontsert "Isadepäev klaveriloomadega". "Kõik siin ilmas on omavahel seotud – isad, emad, lapsed ja loomad, muusika, jutud ja joonistused, reaalsus ja muinasjutt," selgitas kontserdil üles astuv pianist Katri Rebane. "Mõnikord lähevad maailmad aga päris segi ja keeruline on eristada, mis on päriselt ja mis kujutlustes. Kas loomad on inimeste moodi või vastupidi, kas muusika on joonistuste aluseks või teistpidi, ehk algab kõik hoopis loost endast, aga kas see on siis päris või väljamõeldis?"

Kontserdil ilmutasid klaveriloomad end nii muusikas kui ka juttudes, suurelt ekraanilt sai jälgida kunstnikutööd ning nii elustuvad muusikas kõlasid loomad ka pildina. Oma loomingut esitasid Katri Rebane klaveril, Kerstin Hallik digipliiatsiga ja Peeter Rebane kitarril.

Isad soodsalt näitusele

Botaanikaaed pakkus isadepäeval isadele võimalust külastada koos perega näitust "Maagilised taimed" soodushinnaga. Kui muidu maksab perepilet 10 eurot, siis seekord pääsesid isad koos perega sisse 5 euro eest.

"Näitusel tutvustati taimi, kellega armastust ja raha ligi meelitada, kelle abil kadunud esivanematega suhelda, astraalseid rännakuid ette võtta, kes pakuvad inimesele kaitset ja tervist," rääkis botaanikaaia turundus- ja kommunikatsioonijuht Marika Leetmaa. Isad said kohtuda nii Eesti looduses tuntud taimedega kui ka vähetuntud troopiliste taimedega, keda eestikeelses kirjasõnas harva mainitud. "Näitusekülastaja sai teada, miks pole hea viirpuud murda või vigastada või mis juhtub, kui jaaniööl leedri all uinuda," lausus Leetmaa.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...