VIDEO JA GALERII! Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart: loodame, et uus aasta tuleb tegus ja õnnerohke!

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kuulutas Tallinna Vabaduse väljakul koos Hiina rahvavabariigi suursaatkonna esindajatega Hiina uue aasta, valge ehk metallroti aasta alanuks.

Pilt: Svetlana Aleksejeva

VIDEO JA GALERII! Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart: loodame, et uus aasta tuleb tegus ja õnnerohke!

Toimetaja: Sandra Lepik

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kuulutas Tallinna Vabaduse väljakul koos Hiina rahvavabariigi suursaatkonna esindajatega Hiina uue aasta, valge ehk metallroti aasta alanuks.

Täna tähistatakse Tallinnas Vabaduse väljakul valge roti aasta saabumist.

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart ütles oma kõnes: "Me tähistasime sel nädalal taliharjapäeva, mis murdis talve selgroo ja päev hakkas muutuma pikemaks. Hiinlastele tähendab uue aasta saabumine uue aasta tulekut — uus aasta tuleb 25. jaanuaril. Teame, et tuleb valge ehk metallroti aasta. Meie jaoks ei ole rott kõige meeldivam loom, aga hiinlased usuvad, et rott on ilus, tugev ja võib-olla tark ka. Nagu ütleb Eesti vanasõna, siis aiamehel ja rotil jätkub vara küll. Täna on meil võimalus järjekordselt tähistada uut aastat, loodame, et tuleb tegus ja õnnerohke."

Metallroti aasta puhul saabusid Eestisse Pekingi ooperi ja kunstide kolledži artistid, mongoli laulja ja laululooja Daichin Tana koos bändiga HAYA ning hiina käsitöölised ja jääskulptor. Huvilised on oodatud Vabaduse väljakule juba kell 12, kontsert toimub kell 16-18. Kui möödunud aastatel on ürituse lõpetanud ilutulestik, siis sel aastal toimub keskkonnale mõeldes hoopis võimas tulešõu. 

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on Hiina uusaasta tähistamine saanud linlastele juba armastatud traditsiooniks. "Kõrgetasemeline programm annab taaskord võimaluse tutvuda kireva ja väga põneva Hiina kultuuriga. Nii esitavad kauged külalised Pekingist vaatemängulisi etteasteid üheskoos kohalike artistidega – seda ainulaadset juhust tuleb ära kasutada ja oma silmaga vaatama tulla," sõnas Belobrovtsev. "Siinkohal tänan häid koostööpartnereid Hiinast, kes on aastate vältel meile pakkunud mitmekesist kultuuriprogrammi ning seeläbi meile lähemalt tutvustanud Hiina traditsioone ja tavasid."

25images

Traditsiooniliselt valmivad pealtvaatajate silme all samaaegselt hiina kunstniku jääskulptuur ja Tauno Kangro modelleeritud teos. Sel aastal kujutavad skulptuurid rotte.

Lisaks kaugetele külalistele saab Vabaduse väljaku laval näha Eesti wushu harrastajaid spordiklubist Julged, Tai-Chi spordiklubi etteastet, draakoni- ja lõvitantsu, trummareid Silver Ulviku juhtimisel ja Müstika tantsustuudio tuleetendust.

Hiina uusaastatraditsioonide hulka kuulub ka laternafestival, mida seekord sai külastada lauluväljakul ja mis tõi kohale üle 30 000 huvilise Eestist ja naaberriikidest.

14images

Täiendusena kuulub sel aastal põhiürituse juurde ka lisaprogramm, millest leiab nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias koostöös Pekingi ooperi ja kunstide kolledžiga toimuva loengu ja töötoa kui ka Viru hotellis korraldatava turismiettevõtetele suunatud seminari. Orienteeruvalt kell 17.30 lõpetab uusaasta tervituste piduliku osa tulesõu.

37images

 

 

Lisainfot vaata siit.

Laadimine...Laadimine...