VIDEO JA PILDID! Linnavalitsuses tegutsev Maailmakoristuspäeva staap on eetris igal paaristunnil

Maailmakoristuspäeva vabatahtlikud Tallinna linnavaltsuse hoones asuvas peastaabis.

Pilt: Mats Õun
Video Keskkond

VIDEO JA PILDID! Linnavalitsuses tegutsev Maailmakoristuspäeva staap on eetris igal paaristunnil (1)

Erki Varma / Video: Dmitri Povilaitis

"Rahvusvaheline Maailmakoristuspäev on alguse saanud Eestis ja võib öelda, et sellest on saanud üks meie kaubamärk. Täna asub selle peastaap linnavalitsuses, sest iga omavalitsus, sealhulgas ka Tallinna linn on kindlasti tähtsaks partneriks sellele algatusele. Puhas linn, puhas linnaosa, puhas tänav - see on ka meie prioriteet," rääkis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. 


Laupäeval tähistatakse globaalset Maailmakoristuspäeva ja selle peastaap asub Tallinna linnavalitsuse esitluskeskuses Vabaduse väljakul. Iga kahe tunni järel läheb sotsiaalmeedias eetrisse ingliskeelne uudistesaade.

49images

Kõlvarti hinnangul on kõige tähtsam sõnum meile kõigile täna, et meie linn roheline tulevik sõltub iga inimese panusest ja valikutest. "See muidugi läheb kokku ka rohelise pealinna kontseptsiooniga, ent sõltumata sellest, kas me pälvime rohelise pealinna tiitli või mitte, jäävad meie prioriteedid samadedeks," kinnitas Kõlvart. "Me soovime, et meie linn oleks roheline ja peame ise kõik selleks tegema."

180 riigi vabatahtlike peastaap asub Vabaduse väljakul

Rahvusvahelise Maailmakoristuse eestvedaja ja Let’s Do It World tegevjuht Anneli Ohvril selgitas, et Tallinna linna ruumid valiti staabiks, kuna see võimaldab olla linnakeskuses, inimestele lähedal. "Helistame siit kõikidele saja kaheksakümnele osalevale riigile ja küsime, kuidas neil läheb. Küsime, kui palju neil inimesi osa võtab. Mis on vahvamad lood, mida võiks ka teistele rääkida," rääkis Ohvril. "Me kogume need kokku ja siis omakorda jagame neid oma kommunikatsioonikanalites. Samuti teeme oma uudissaadet. Me oleme iga kahe tunni tagant eetris ja näitame siis neid põnevamaid lugusid ka siis ülejäänud maailmale."

Ohvrili sõnul alustas kõne- ja meediakeskus tööd juba laupäeva hommikul kell neli. "Kell viis me alustasime juba esimeste intervjuudega ja kell kaheksa hommikul läksime esimest korda eetrisse," nentis Ohvril. Tema sõnul on väga äge helistada erinevatyesse maailma riikidesse ja kuulata kõiki neid toredaid emotsioone, mis seal valitsevad. "Hoolimata koroonast nad siiski osalevad maailmakoristusel. See, et see toimub, on ju tegelikult üks suur ime. Mulle tundub, et inimesed vajavad praegu seda Maailmakoristust, et tunda, et nad ikkagi saavad midagi teha."

Ohvrili sõnul on tänavusel Maailmakoristuspäeval koroonaviiruse tõttu väga palju teistmoodi kui varasematel aastatel. "Oleme pidanud olema hoopis loomingulisemad ja me oleme välja töötanud erinevad formaadid, kuidas maailmakoristusest saab üldse osa võtta," rääkis Ohvril. Lisaks grupikoristamistele on võimalik koristada ka individuaalselt ja seda kasutatakse Ohvrili kinnitusel hästi palju. "Ja näiteks üks võimalus on bloging, ehk siis jooksed ja korjad prügi samal ajal. Ja teine formaat on digitaalne koristamine, ehk siis need, kes on näiteks riskirühmas ja kellel ei ole soovitav välja minna, nemad saavad siis koristada oma telefone ja arvuteid digitaalsest prügist ja sellega siis keskkonda päästa," loetles Ohvril.

Koristustalgud Koplirannas

Tallinnas algas Maailmakoristuspäev laupäeva hommikul koristustalgutega Põhja-Tallinnas, kus vabatahtlikud koristasid Kopliranda ja sukeldujad Noblessneri sadamat.

33images

Laupäeva hommikul Stroomi rannaala koristamisel osalenud peaminister Jüri Ratas leidis, et Eestile on väga suur au olla Maailmakoristuspäeva eestvedaja. "Ega see koristus ei ole ju mingi viimase aja mood, talguid on alati tehtud. Aga see, et Eestis on maailmakoristuspäeva kontor, juhtimiskeskus, pressikeskus, see on oluline," nentis Ratas, kelle hinnangul näitab see, et me tõesti mitte ainult ei räägi, vaid ka teeme palju selle heaks, et Eesti ja kogu maailm saaks tänase päeva jooksul puhtamaks. "Ma loodan, et see tekitab ka heas mõttes muu hulgas sellist harjumust, et suitsumehed ei viska suitsukonisid maha, vaid panevad selleks ettenähtud kohta prügikasti."

Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid kinnitas, et laupäeva hommikul kogunes Koplis mere äärde väga kirju seltskond. "Meil on hästi palju vabatahtlikke ja võiks öelda, et suur osa diplomaatilisest korpusest, kes asuvad Tallinnas, on täna siin," rääkis Järvelaid.

Tema sõnul ühinesid Saksa saatkonna eestvedamisel koristustalguga Prantsuse saatkond, Ungari saatkond ja Kreeka saatkond. "Siin rannaalal võib-olla isegi suitsukonisid me nii palju ei leia, aga me leiame hästi palju klaasi, taarat, igasugust prügi," kirjedas Järvelaid, kelle sõnul on see osa rannast on tegelikult väga perspektiivne. "Ja ma loodan, et tehes nüüd ükskord puhtaks, jääbki see palju puhtamaks."

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...