VIDEO: Kõik abivajajad saavad Tallinnas öömaja

Öömaja aadressil Akadeemia tee 34 ootab kõiki abivajajaid.

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO: Kõik abivajajad saavad Tallinnas öömaja

Vesta Reest

"Alasi 8 kodutute öömaja on karantiinis ja sealviibivatele inimestele on linna poolt korraldatud kolmel korral päevas toitlustamine,“ ütles Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiameti juhataja kohusetäitja Raimo Saadi. Tema sõnul võetakse pealinna kodutute öömajadesse vastu kõik seda teenust vajavad inimesed.

Möödunud nädala lõpus shokeeris avalikkust info, et Tallinna üks kodutute varjupaikadest on karantiinis, kuna sinna ilmunud inimesel tuvastati palavik. 

Saadi kommenteeris olukorda Tallinna kodutute varjupaikades esmaspäeva lõunase seisuga, et Kauge 4 kodutute varjupaigas toimub toidu jagamine jätkuvalt 3 korda päevas ja ka varjupaiga elukorraldus on tavapärane. "Varjupaigateenust aadressil Kauge 4 osutatakse isikutele, kes oma tervisliku seisundi tõttu vajavad ööpäevaringselt hooldust ja kõrvalabi," selgitas Saadi.

Merelahe 4 kodutute öömaja on tema sõnul avatud öösiti, seal otseselt toitlustamist ei toimu, küll on võimalik saada sealt Euroopa Liidu toiduabi.

"Supiköögiteenust osutatakse igapäevaselt aadressil Pae 19. Lähikontaktide vältimiseks on toitlustamine korraldatud selliselt, et abivajajatele antakse toit kaasa. Nad ei saa siseruumides kohapeal süüa, et vältida lähikontaktidest viiruse levikut," ütles Saadi.

Tema sõnul võetakse tänasel päeval vastu kõik öömaja vajavad inimesed. "Selleks on eraldi avatud öömaja Akadeemia tee 34. Lisaks võetakse öömajalisi vastu ka Merelahe 4," selgitas Saadi.

Laadimine...Laadimine...