VIDEO! Kolme lapse ema: kuna sissetulek puudub, siis toidupakk on vajalik

"Kuna töötan kinnisvaramaaklerina, siis praegu on põhitegevuse osas vaikus ning sissetulekud puuduvad," ütles kolme lapse ema Margot. "Toidupakk on ikka abiks." Kui möödunud nädalal vajasid koolitoitu 1200 last, siis sellel nädalal oli linnavõimul valmis pandud 11 550 toidupakki. 

VIDEO! Kolme lapse ema: kuna sissetulek puudub, siis toidupakk on vajalik

Toimetaja: Toomas Raag

"Kuna töötan kinnisvaramaaklerina, siis praegu on põhitegevuse osas vaikus ning sissetulekud puuduvad," ütles kolme lapse ema Margot. "Toidupakk on ikka abiks." Kui möödunud nädalal vajasid koolitoitu 1200 last, siis sellel nädalal oli linnavõimul valmis pandud 11 550 toidupakki. 

 

Margot, kelle peres on 3 last vanuses 2, 7 ja 15 aastat, on koolitoidu pakkide võimaluse eest tänulik. "Kuna töötan kinnisvaramaaklerina, siis praegu on põhitegevuse osas vaikus ning sissetulekud puuduvad. Kui sain teada sellisest võimalusest, küsisin direktori käest üle, et kas see on mõeldud tõsistele abivajajatele või võib igaüks küsida. Ta ütles, et see on mõeldud igale õpilasele."

"Minul on kolm last, aga kaks alaealist on kodus. Minu toidupaki loobumise põhjus on see, et pakil peab järel käima. Ma olen seoses koroonaviirusega kõiki oma kontakte ja käimisi minimeerinud," selgitas lapsevanem Aira.

Aira ütles, et eriolukorra tõttu võivad paljud oma töökoha kaotada ning just majanduslikud põhjused ongi need, miks mõne inimese jaoks on toidupakk hädavajalik.

Merivälja Kooli hoolekogu esimees Lembe Levo on elule tänulik, et hetkel saab tema pere toidupakkideta hakkama, kuid mõistab abivajajaid. "Kui saame hakkama, siis peame püüdma toimetada ise. Kui midagi jääb üle, siis on kindlasti neid inimesi, kes seda vajavad rohkem kui meie."

Toidupakkide sisu muutub iga nädal

Koolide toidupakke jagatakse kord nädalas igal kolmapäeval kindlal ajavahemikul. Toidupakkide sisu püütakse igal nädalal ka muuta.

Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat loetles, et toidupakkide sisu koosneb purgisuppidest, tangudest, munadest, võileivamaterjalist, lihapallidest, puu- ja juurviljadest ning mõnest väikesest magustoidust.

Toidupakkide vajaduse põhjendatust linn kontrollima ei hakka, vaid lähtub põhimõttest, et kui laps või tema esindaja tuleb koolitoidu järele, siis on tal seda ka vaja. Samas loodetakse inimeste vastutustundlikkusele, kas kodune olukord ikka tingib lapsele koolitoidu vajaduse.

Järgmine toidupakkide jagamine toimub nädala pärast kolmapäeval.

Toidupaki soovijate hulk kasvas hüppeliselt

"Kuna toidupaki soovijate hulk on hüppeliselt kasvanud, tuli Tallinna Haridusametil muuta toidu jagamise korraldust. Kui esimestel nädalatel anti õpilastele soe koolilõuna karbiga kaasa, siis nüüd saavad nad kaasa nädala toidupaki. Nii saame hoida otsekontaktid minimaalsed ja kaitsta kõigi osapoolte tervist," rääkis abilinnapea Vadim Belobrovtsev. "Koolid on toidupakkide jagamise hajutanud pikemale ajale ning leidnud logistilised lahendused, et oleks võimalik täita 2+2 reeglit. Pakkide jagajad on varustatud isikukaitsevahenditega ning loomulikult tuleb täita kõiki hügieeninõudeid nakkuse leviku tõkestamiseks."

Abilinnapea hinnangul toimus uue korra järgi toidupakkide väljastamine sujuvalt ja suurte probleemideta. "Tahan siinkohal tänada meie tublisid koolijuhte nende suurepärase töö eest ja tunnustada kõiki, kes jagamises osalesid," sõnas Belobrovtsev. "Kuna võrreldes möödunud nädalaga toidupakkide soovijate hulk mitmekordistus, oli see kõigile palju suurem väljakutse, eriti ohutusmeetmete tagamist silmas pidades, seega üksikutes koolides tuli ette ka teatud tõrkeid ja küsimusi, kuid neid olukordi lahendati jooksvalt ning kõik probleemid said lahendatud," lisas abilinnapea.

Belobrovtsev mainis, et vaatamata ettevaatusabinõudele tasub peredel hinnata riske ja rakendada ka omalt poolt kõiki ettevaatusabinõusid. "Samuti soovin kõigile südamele panna, et hoiduksime toidukaupade liigsest kogumisest ja väldiksime olukorda, kus alles jäänud toit tuleb hiljem ära visata. Kui aga vajadus on, tasub toidupakki kindlasti küsida," sõnas abilinnapea.

Koolitoidu soovist tuleb kindlasti eelnevalt teavitada oma kooli, sest toidupakke tellitakse eelregistreerimise alusel. Toidupaki kättesaamise juhiseid saavad lapsevanemad ja õpilased oma koolilt. Tallinna munitsipaalüldhariduskoolides õpib 46 400 õpilast.

Laadimine...Laadimine...