VIDEO! Linn jagab kriisis kannatavatele ettevõtetele 5 miljoni eest toetusi

Linna ruumides tegutsevad ettevõtted on aasta lõpuni 80% ulatuses üürist priid, firmad peavad maksma poole vähem reklaamitasu ning võivad loota osalisele hüvitisele, kui mõni konverents peaks ära jääma.

Pilt: Ilja Matusihis

VIDEO! Linn jagab kriisis kannatavatele ettevõtetele 5 miljoni eest toetusi

Pealinn

Linna ruumides tegutsevad ettevõtted on aasta lõpuni 80% ulatuses üürist priid, firmad peavad maksma poole vähem reklaamitasu ning võivad loota osalisele hüvitisele, kui mõni konverents peaks ära jääma.

Tallinn on teinud ettevõtjatele soodustusi 5 miljoni euro eest. Kriisi tõttu kehtib ettevõtetele mitmeid lisasoodustusi: 

  • 50% reklaamimaksu soodustus.
  • Väiksem üür ja kasutustasu linna pinnal tegutsejatele
  • Maksetingimuste leevendamine – linn tasub saadud teenuste ja kaupade eest kümne kalendripäeva jooksul senise 21 või 30 kalendripäeva asemel.
  • Linn loobub eriolukorrast tingitud tellimuse täitmise raskuste või tarneraskuste korral lühiajaliselt leppetrahvist või viivisest ja pikendab maksmise tähtaegu.
  • Linn hüvitab osaliselt toimumata jäänud konverentside, kultuuri- ja spordiürituste kulud.
  • Linna sporditegevuse toetuse maksmine ja linna spordirajatistes tegutsevate klubide vabastamine üürist.
  • Vaata lähemalt www.tallinn.ee/est/ettevotjale/Kriisiabi-info-ettevotjale

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul saab linn alandada renti ettevõtetele, mis tegutsevad linnale kuuluvates majades. "Linna pindadel tegutsevad toitlustus-, kaubandus- ja meelelahutusasutused vabanevad aasta lõpuni rendi maksmisest 80% ulatuses," selgitas ta. "Selle eesmärk on päästa eelkõige vanalinna ettevõtlust. Lisaks septembrist detsembri lõpuni kehtivale 80-protsendisele rendivabastusele on asutustel võimalik tasuta linna paigutada väliterrassid. See läheb linnale maksma ligikaudu 450 000 eurot."

Vanalinnas tegutsevaid ettevõtjaid esindav Mait Talu sõnul vabastas linn esmalt kolmeks kuuks kõik ettevõtted üürimaksetest. Viimane uudis sellest, et linn alandas oma ruumides tegutsevate ettevõtjate üürimakset 80%, on firmaomaniku kinnitusel tõeliselt hea.  "Tallinn on proovinud igat moodi kaasa aidata, et ettevõtlus vanalinnas jätkuks," kinnitas Talu. "Me kõik oleme tänulikud linnavalitsusele, kes on hakanud s probleemi lahendama."

Ka restorani Olde Hansa juht Tene Link on linna toetustega rahul. "Kuna tegutseme linna pinnal, siis ei pidanud me kevadel maksma kolm kuud renti ja septembrist alates saame 80% üürisoodustust," kinnitas Link. "Üldiselt on meie ettevõttel pikaajaline hea koostöö linnaga."

Linnapea Mihhail Kõlvart kinnitas, et linn soovib teha koostööd vanalinna ettevõtjatega. "Ja see ei ole ainult toetus, mida me eraldame, vaid ootame turismi arendamiseks eelkõige konstruktiivset arutelu," kinnitas Kõlvart.

Talu kutsus esmaspäeval kõiki vanalinna ettevõtjaid kohtumisele Kesklinna uue vanemaga, et arutada ettepanekuid, mida võiks vanalinnas ellu viia.

 

 

Laadimine...Laadimine...