VIDEO! Maksuameti peadirektor: palume ettevõtetel esitada maksudeklaratsioonid siiski tähtaegselt

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Valdur Laid ütles, et olukorras, kus paljudel ettevõtetel on raha sissevool peatunud või vähenenud, on maksuameti roll olla võimalikult paindlik.

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Maksuameti peadirektor: palume ettevõtetel esitada maksudeklaratsioonid siiski tähtaegselt

Õnne Puhk

"Meie tervishoid ja riik püsib maksumaksjate najal ning maksude tasumine on endiselt väga oluline," palus Maksu- ja Tolliameti peadirektor Valdur Laid ettevõtjatel esitada maksudeklaratsioonid tähtajaks ja õigesti. "Kriisist väljumise majandusstrateegiad ja piirangute leevendamine sõltuvad terviseloogikast, mitte majandusloogikast," ütles majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi majandusarengu asekantsler Viljar Lubi.

Lubi ütles, et majanduses on olukord pingeline ja majandustegevus sulgub järkjärgult, kuna kõik ettevõtted ürtavad piirata oma kulusid. 

"Me suhtleme pidevalt ettevõtetega, et kriisi leevendada. Soovime ka, et töötajate side tööandjatega säiliks. Lähipäevadel avaneb veel osa meetmeid, näiteks KredExi käendus," ütles Lubi.

"Me teame, et huvi nii KredExi kui ka Töötukassa meetmete järele on suur," ütles ta, selgitades, et järgmiste sammude planeerimisel sõltub kõik kriisi edasisest kulgemisest.

"Enne liikumispiirangute lõppu olukord paremaks ei muutu," ütles ta. "Kogu majandus ei ole veel seiskunud ja me proovime kõik teha selleks, et ei seiskuks, aga me töötame kõikvõimalike stsenaariumitega," ütles ta.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi kodulehel on olemas kriisikontaktina olemas ettevõtja kontaktpunkt ja kriisiolukorra KKK.

Vaata https://www.mkm.ee/et/korduma-kippuvad-kusimused-koroonaviiruse-covid-19-seoses

Laid: intressidelt maksuvõla arvestamine on eriolukorraks peatatud

Maksu- ja Tolliameti peadirektor Valdur Laid ütles, et olukorras, kus paljudel ettevõtetel on raha sissevool peatunud või vähenenud, on maksuameti roll olla võimalikult paindlik.

"Oleme peatanud 1. märtsist kuni eriolukorra lõpuni intresside võtmise maksuvõlgadelt. Samuti pärast eriolukorra lõppu langeb intress maksuvõlgnevuselt poole võrra (0,06 protsendilt 0,03-le).

"Maksu- ja tolliametile on antud õigus langetada intressi ettevõtte maksuvõlgnevustelt nullini," lisas ta.

Laid ütles, et maksuamet soovitab ettevõtjatel rahulikult läbi mõelda, milline on valitsuse toetusmeetmete mõju ettevõttele. "Järgmise paari kuu jooksul on olukord niivõrd kiiresti muutuv, et ettevõtte jaoks on oluline pilt selgemaks muuta, siis saab riik paremini aidata," ütles ta.

Laid ütles ka, et maksude laekumisel veel väga drastilist langust pole, sest maksude tasumise kuupäevad on 10-ndal ja 20. kuupäev on käibemaksu laekumise kuupäev.

"Hetkel veel täit pilti pole," ütles ta. "Mõningal määral on võlgnike hulk kasvanud – võrreldes kuu aega varasemaga pisut üle 40 miljoni euro, mis moodustab alla 10%," ütles ta.

"Tõelised šokid algavad alates aprillist," sõnas ta.

Laadimine...Laadimine...