VIDEO! Nõmmel avati akadeemik Endel Lippmaa mälestuspink

Täna, 29. septembril avati akadeemik Endel Lippmaa mälestuspink Tallinna Nõmme Gümnaasiumi hoovis (Raudtee 73).

Pilt: Nõmme LOV

VIDEO! Nõmmel avati akadeemik Endel Lippmaa mälestuspink

Toimetaja: Toomas Raag

Täna, 29. septembril avati akadeemik Endel Lippmaa mälestuspink Tallinna Nõmme Gümnaasiumi hoovis (Raudtee 73).

Silmapaistva akadeemiku ja poliitiku Endel Lippmaa 90. sünniaastapäeva sündmuste raames sai suurmees mälestuspingi, mis paigutati Lennart Mere mälestuspingi vahetusse lähedusse Nõmme gümnaasiumi hoovis. Endel Lippmaa nagu ka president Lennart Meri olid mõlemad Nõmme Gümnaasiumi vilistlased.

Lippmaa endise õpilase ja kolleegi Tõnu Karu sõnul on sümboolse tähendusega lähestikku asuvad pingid, sest mõlemad suurmehed hindasid teadmisi ja nende lugemisjanu oli tohutu. "Endel Lippmaa mälestuspink Nõmme Gümnaasiumi  hoovis on tagasihoidlik kummardus õpetajale ja kolleegile, meie riigi taassünni loos väga olulisele poliitikule ja Nõmme patrioodile," sõnas Karu.

Nõmme linnaosavanem Grete Šillis ütles, et pink on austusavaldus Endel Lippmaale, aga teisalt ka koht, kus istudes võiks tabada ka Endel Lippmaale omane vaimsus, mis annaks tulevastele põlvedele samasuguseid julgeid asju Eesti elus korda saata.

Akadeemik Mart Saarma, kes on Helsingi Ülikooli biotehnoloogia instituudi teadusdirektor ja professor meenutas kunagist kolleegi Keemilise ja Bioloogilise Füüsika instituudi ajast sõnadega, et nii laialdaste teadmistega teadlast on harva leida. "Endel Lippmaa oli unikaalne teadlane just oma sügavate teadmistega keemia, füüsika, keskkonnakaitse ja moodsa bioloogia vallas. Teda iseloomustas tohutu janu teadmiste järele, tema lugemus oli muljetavaldav," rääkis Saarma. "Lippmaa oli sama särav ka poliitikuna, mis teeb temast harukordse isiku. Ta astus pikki  ja sügavaid jälgi jätnud samme nii teaduses kui poliitikas."

Pidulikul mälestusplaadi kinnitamisel pidas kõne Eesti teaduste akadeemia president Tarmo Soomere.

Pingi teostus ja paigaldamine toimus Nõmme Linnaosavalitsuse poolt.

 

Laadimine...Laadimine...