VIDEO: Perekonnaseisuamet kehtestas abiellumisele uued hinnad

"Näiteks Tallinna Lauluväljaku tuletornis maksab registreerimine 400 eurot pluss riigilõiv 30 eurot," ütles Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask. "Samas oleme keeldunud abielu registreerimisest kuumaõhupallil sõites." 

VIDEO: Perekonnaseisuamet kehtestas abiellumisele uued hinnad

Toimetaja: Sandra Lepik

"Näiteks Tallinna Lauluväljaku tuletornis maksab registreerimine 400 eurot pluss riigilõiv 30 eurot," ütles Tallinna Perekonnaseisuameti juhataja Karin Kask. "Samas oleme keeldunud abielu registreerimisest kuumaõhupallil sõites." 

Tänavu 1. juulist muutuvad väljaspool Tallinna Perekonnaseisuameti ruume abielu sõlmimise piduliku kombetalituse korraldamise hinnad, kuid perekonnaseisuameti ruumes läbiviidavate kombetalituste hinnad jäävad samaks. 

 

Kask rõhutas, et abielu registreerimise ja tseremoonia läbiviimise hinnad perekonnaseisuameti ruumes jäävad samaks ning muudatused puudutavad üksnes perekonnaseisuametist väljaspool ehk noorpaari poolt valitud kohtades korraldatavate pidulike kombetalituste hindu.

"Meie eesmärk on abielude registreerimine ja piduliku kombetalituse korraldamine Eesti ühe stiilsema ja silmapaistvama juugendehitise ehk Õnnepalee saalides," sõnas Kask.

"Abielu sõlmimine väljaspool perekonnaseisuameti ruume tähendab perekonnaseisuametnikule lisakohustust ja lisakulu ning seetõttu on abielu sõlmimise tseremoonia läbiviimine väljaspool perekonnaseisuasutust ametniku õigus, mitte kohustus," ütles Kask.

Kask ütles, et väljaspool ametiasutust abielu sõlmimine perekonnaseisuametniku poolt toimub väljaspool tema põhitööaega (tavaliselt reede õhtuti, laupäeviti ja pühapäeviti) ning ei kuulu tema teenistuskohustuste hulka.

"Seetõttu on Tallinna Perekonnaseisuameti poolt pakutav teenus vabatahtlik, vastavalt ametniku võimalustele," selgitas Kask.

"Teenuste hindade reguleerimise vajadus tuleneb abielluda soovijate suurenenud huvist sõlmida oma abielu väljaspool perekonnaseisuameti ruume ning kutsuda abielu registreerija abiellujate poolt valitud kohta piduliku ürituse läbiviimiseks."

Kask ütles, et vastavalt noorpaari poolt valitud asukohtadele abielu sõlmimiseks on kehtestatud hinnakiri, millega kaetakse kaasnevad kulud.

Hind sõltuvalt asukohast

"Hinnakiri on kehtestatud kolme erineva abielu tseremoonia toimumise asukoha järgi  – abielude sõlmimine Tallinnas, Harjumaal või väljaspool Harjumaad," rääkis ta. "Piduliku kombetalitusega kaasnevad kulud katavad abiellujad. Teenuse hind sisaldab eelnevat ametniku kohtumist abiellujatega, nõustamist, selgitusi piduliku ürituse kulgemise kohta ning teksti koostamist tseremoonia läbiviimiseks. Lisaks sellele on teenuse hinna sisse arvestatud ametniku riietus, transpordikulu, parkimistasu, sidekulud, vajadusel registreerija muusika ja sõrmuste aluse kasutamine."

Kask ütles, et olulise komponendina sisaldab abielu registreerimise teenuse hind abielutseremoonia läbiviimist võõrkeeltes (lisaks riigikeelele ka inglise, vene ning saksa keeles), mida perekonnaseisuamet pakub kõrgel professionaalsel tasemel.

Kase sõnul sõlmitakse eksklusiivseid abielusid aina rohkem. "Oleme keeldunud abielu registreerimisest kuumaõhupallil sõites," kordas Kask, et abielu sõlmimine väljaspool ametiasutust on ametnikule vabatahtlik ja see ei ole tema kohustus, vaid kokkuleppe küsimus. "Küll aga oleme käinud pisikese jahiga merel, kus hakkas vihma sadama ning tõusis tuul," lisas Kask, et kerge see ei olnud. 

Kingiks "Õnnesulepea"

"Abielude registreerimise hinna sisse kuuluvad valged abielutõendite kaaned, mis on eraldi selleks otstarbeks kujundatud ja tellitud ning noorpaarile kingitakse "Õnnesulepea", millega noorpaar allkirjastas abielukande," selgitas ta.

Väljaspool perekonnaseisuameti ruume maksab abileu sõlmimine Tallinnas 1. juulist 400 eurot, väljaspool Tallinna Harjumaal 500 eurot ja väljaspool Harjumaad 700 eurot. "Näiteks Tallinna Lauluväljaku tuletornis maksab registreerimine 400 eurot pluss riigilõiv 30 eurot."  

Laadimine...Laadimine...