VIDEO! Pirita majandusgümnaasium saab juurdeehituse

Tallinna linn on teinud pikisilmi oodatud põhimõttelise otsuse – Pirita majandusgümnaasiumi hakatakse laiendama.

Pilt: Pirita LOV
Haridus

VIDEO! Pirita majandusgümnaasium saab juurdeehituse

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna linn on teinud pikisilmi oodatud põhimõttelise otsuse – Pirita majandusgümnaasiumi hakatakse laiendama.

"Kuigi Pirita on Tallinna linnaosadest kõige väiksema rahvaarvuga, on elanike arv siin kümne aastaga peaaegu kahekordistunud – 10 000 elanikuga Pirita on kasvanud ligi 19 000 inimese koduks. See on toonud olukorra, et Piritat on aastaid kimbutanud koolikohtade puudus," nentis linnaosavanem Tõnis Liinat. "Nüüd on jää hakanud sulama. Tallinna linn on teinud põhimõttelise otsuse, et Pirita majandusgümnaasium saab juurdeehituse," sõnas Liinat. Ta lisas, et koolikohtade puuduse probleemi Pirital on analüüsitud mitut pidi ning on otsustatud, et kõige kiirem viis olukorda leevendada on Pirita majandusgümnaasiumi laiendamine.

Liinati sõnul on Pirita majandusgümnaasiumi võimalik laiendada 33% olemasoleva hoone mahust. "Kas juurdeehitusega lisandub 10, 15 või rohkem klasse ja milline on õpilaste arv, on praegu veel väga vara välja käia. Tegemist on verivärkse otsusega ja detailidest rääkida ei saa," märkis Liinat.

Linnaosavanem nentis, et Pirita majandusgümnaasiumi laiendamisega ei lõpe kindlasti analüüsid linnaosa kooli- ja lasteaiakohtade teemal, kuid samas annab see otsus aega valmistuda uuteks sammudeks. "Kõik Pirita koolielu puudutav on läinud väga emotsionaalseks ja tuliseks, aga see ei aita meid edasi, vaja on analüüsi ja ratsionaalset mõtlemist," sõnas Liinat. „Kool ei ole jäätiseputka, mida saab lihtsalt ühest kohast teise viia, avada ja varsti sulgeda. Kooli ehitamine on ressursimahukas ning kool vajab toimimiseks ka teatud hulka õpilasi ja õpetajaid. Pigem toimetaks vanasõna järgi – üheksa korda mõõda, üks kord lõika. Kui Piritale on uut kooli vaja, siis küllap see ka tuleb, olgu selle rajaja linn, riik või eraettevõtja," lisas ta.

Pirita majandusgümnaasiumis õpib ligi 900 õpilast.

Laadimine...Laadimine...