VIDEO! Pirital tehakse puude hooldus- ja raietöid

"See on vajalik, et puude oksad ei ohustaks kõnni- ega sõiduteedel liikumist ega kasvaks liinidesse," selgitas Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat. 

VIDEO! Pirital tehakse puude hooldus- ja raietöid (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Kui kevadel keskendusime põhiliselt Lillepi pargi vanade tammede hooldamisele, siis praegu tehakse kõige rohkem raietöid kergliiklusteede ja parkimisplatside ääres, parkmetsade servades ja teemaadel," sõnas Pirita linnaosavanem Tõnis Liinat.

Pirita parkides ja metsaaladel algasid sügisesed hooldus- ja raietööd, mille käigus võetakse maha ohtlikud ja haiged puud ning tehakse hoolduslõikust.

"Kõrghaljastuse raie- ja hooldustööd on kõige mahukamad varakevadel ja sügisel. Kui kevadel keskendusime põhiliselt Lillepi pargi vanade tammede hooldamisele, siis praegu tehakse kõige rohkem raietöid kergliiklusteede ja parkimisplatside ääres, parkmetsade servades ja teemaadel," sõnas Liinat. Tööd käivad ligikaudu 30 aadressil ning maha tuleb saagida umbes 150 erinevat liiki puud – oma elu ära elanud mände, kuuski, kaski, leppi ning paar pihlakat ja remmelgat. 

"Maha võetakse haiged ja hääbuvad puud ning esmajärjekorras puud, mis võivad olla inimestele ohtlikud. Selliseid oma elu ära elanud ja ohtlikke puid on palju kergliiklusteede ääres," nentis Liinat. Kõige rohkem puid võetake maha Kloostrimetsa kergliiklustee servast – kokku ligi poolsada puud – ja Vabaõhukooli tee äärest teemaalt 29 puud.

"Töid tehakse raielubade alusel ning ühtegi tervet puud maha ei saeta," kinnitas linnaosavanem. Ta selgitas, et kõige probleemsemas seisus ongi tänava- ja teeäärsed puud, sest nende tervist mõjutavad vibratsioon ja tallamine.

Peale selle tehakse puude hooldus- ja kujunduslõikust. "See on vajalik, et puude oksad ei ohustaks kõnni- ega sõiduteedel liikumist ega kasvaks liinidesse," selgitas linnaosavanem ja lisas, et sügisel tuleb puude oksi lõigata ja võra korrastada ümmarguselt 30 paigas. Lisaks koristatakse Pirital veel tormimurdu ja freesitakse kände. 

Puude hooldustöid teevad ainult arboristid. Kokku lähevad puude hooldus- ja raietööd sel aastal Pirita linnaosa valitsusele maksma ligi 100 000 eurot. Töid teeb Greening OÜ.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...