VIDEO: Raekoja platsi tuleb jõuluturg ja vanalinn muutub jõulumuinasjutuks

Tallinn korraldab ka tänavu Raekoja platsil jõuluturu ja muudab kogu vanalinna üheks suureks jõulumuinasjutuks.

Pilt: Ksenija Kurs

VIDEO: Raekoja platsi tuleb jõuluturg ja vanalinn muutub jõulumuinasjutuks (1)

Toimetaja: Toomas Raag

"Meie jaoks on aga lisaks ärile oluline tuua positiivset emotsiooni. Seega jõuluturg ikkagi tuleb ja selle korraldab Kesklinna valitsus. Ja kontseptsioon on palju laiem, et kogu vanalinn oleks üks suur jõulumuinasjutt. Selleks toome rohkem kaunistusi, rohkem valgust ja rohkem tegevusi koos koostööpartneritega," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart. 

Kõlvarti sõnul teatas linna koostööpartner, kes seni on jõuluturgu korraldanud, et ei saa seda majanduslikel põhjustel tänavu korraldada. "See on ka arusaadav, sest äri eesmärk on tulu saamine, samas on teada, et tänavu turiste eriti ei tule ja pole võimalust ka tulu teenida," märkis Kõlvart.  

Tema sõnul töötab iga linnaosa välja veel enda jõulukonseptsiooni, et kogu linn oleks haaratud kaunist jõulumeeleolust. "Usun, et suudame linlastele pakkuda positiivseid elamusi," ütles Kõlvart, lisades humoorikalt, et Tallinna linnapea kindlasti ei varasta linlastelt tänavu jõule.   

Tallinna Kesklinna vanem Monika Haukanõmm märkis, et on käivitumas restoranide ja kohvikutega koostöös eriprogrammid. "Tulevad kunstiaknad, muinasjuttude lugemised, ekskursioonid koostöös muuseumidega, lisaks jõulukontserdid ja uhked jõulukuused," ütles Haukanõmm, lisades, et kindlasti tuleb ka Raekoja platsi jõulukuusk, mis alustab oma asukoha poole teed 19. novembril. "Ja tuleb ka jõuluvana," lisas Haukanõmm. 

Haukanõmme sõnul jääb praegu põnevuse mõttes õhku küsimus, kas jõuluvana tuleb füüsilisel kujul või mingil teisel moel, kuid lapsed võimalusest jõuluvanaga pilti teha, ilma ei jää. 

Täpsem info jõuluprogrammi kohta selgub aja jooksul. "Oluline on aga, et kui eelnevatel aastatel oli kogu tegevus liiga palju keskendunud ümber Raekoja paltsi, siis sellel aastal on selge plaan viia jõulud ka vanalinna nendesse nurkadesse, kuhu see varem jõudnud pole," sõnas Haukanõmm. 

Abilinnapea Aivar Riisalu sõnul on kriisist õpitud ning jõuluturu toimumine on võimalik tänu koostöö paranemisele ettevõtjatega. „Oleme õppinud, et ilusa tuleviku ja jätkusuutlikkuse alus on koostöö ja kevadest peale on linnavalitsus ja linnas askeldavad ettevõtted läinud üle täiesti uuele suhtluskultuurile, milleks on teineteise kuulamine, probleemide arvestamine ja võimalusel lahendamine,“ ütles Riisalu.

Riisalu sõnul õpib linnavalitsus järjest rohkem ise ettevõtlusega tegelema. "Selles ei ole midagi häbeneda, see võib tulevikus tähendada, et nii mõnedki olulised ettevõtmised on hoopis linna korraldada. Paljudes küsimustes oleme jõudnud äratundmiseni, et saame ise paremini," ütles Riisalu ja lisas, et plaan on ka lume osas, kuid sellest on veel vara rääkida.

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...