VIDEO! SEADUSEMUUDATUS: linn saab poole kiiruskaamera trahvist endale

Tallinn ja omavalitsuste liit on pikalt taotlenud, et kaamerate paigaldamise kulu oleks võimalik omavalitsustele kasvõi osaliseltki kompenseerida.

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO! SEADUSEMUUDATUS: linn saab poole kiiruskaamera trahvist endale

Oliver Õunmaa

"Kaamerakomplekt võib maksta 100 000-150 000 eurot olenevalt, kuhu ta paigaldatakse. Selle juurde võivad käia veel paigalduse hind, paigalduskoha ümberehitus või elektritööd," lausus abilinnapea Andrei Novikov. "Mul on hea meel, et müüd on omavalitsustel ka rahalised võimalused liiklusohtlikke paiku likvideerida.“

 

Seni on jäänud kiiruskaamerate paigalduskulud omavalitsuse kanda. "Kaamerakomplekt võib maksta 100 000-150 000 eurot olenevalt, kuhu ta paigaldatakse. Selle juurde võivad käia veel paigalduse hind, mõne paigalduskoha ümberehitus või elektritööd," lausus Novikov. "Seetõttu omavalitsuste teedel seni pole kaameraid eriti olnudki."  

Tallinn ja omavalitsuste liit on Novikovi sõnul pikalt taotlenud, et kaamerate paigaldamise kulu oleks võimalik omavalitsustele kasvõi osaliseltki kompenseerida.

"Uue seaduseelnõu kohaselt oleks uuest aastast omavalitsusel võimalik saada pool trahvirahast endale," lausus ta. "Trahvi kirjutaks endiselt välja politsei. Omavalitsus võiks edaspidi koos politseiga paika panna teed ja tänavad, kus võiksid tulla kaamerad, et seal liiklemine ohutumaks muutuks. Arvestades viimase suve suuri õnnetusi, kasvas avalikkuse huvi liiklusse uusi kaameraid panna. Mul on hea meel, et see surve on jõudnud ka seadusandjani. Nüüd on omavalitsustel ka rahalised võimalused liiklusohtlikke paiku likvideerida."

Laadimine...Laadimine...