VIDEO! Tallinn pakub senisest rohkem toiduabi

Tallinna abilinnapea Betina Beškina rääkis, et alates suve algusest on linn hakanud jagama igal nädalal majandusraskustesse sattunud lastega peredele toidupakke. "Võttes arvesse töötuse järsku kasvu Tallinnas on linn valmis veelgi suuremaks abivajajate hulgaks," rääkis Beškina.

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO! Tallinn pakub senisest rohkem toiduabi

Toimetaja: Sandra Lepik

Tallinna abilinnapea Betina Beškina rääkis, et alates suve algusest on linn hakanud jagama igal nädalal majandusraskustesse sattunud lastega peredele toidupakke. "Võttes arvesse töötuse järsku kasvu Tallinnas on linn valmis veelgi suuremaks abivajajate hulgaks," rääkis Beškina.

Kuigi sotsiaalabi vajavate perede arv viimase poole aasta jooksul pole hüppeliselt kasvanud, on linna poolne toiduabi on saanud iga nädalaga aina populaarsemaks.  

Viimase kahe kuu jooksul kord nädalas on linn jaganud toidupakke majandusraskustesse sattunud lastega peredele. Nädalast nädalasse on toidupakke vajavate perede arv tõusnud. Kui esimesel nädalal jagati välja 522 toidupakki, siis möödunud kolmapäeval jaotati abivajajatele juba peaaegu kolm korda rohkem ehk 1404 toidupakki. Iga toetust saav pere saab ühe paki nädalas iga lapse kohta. Kõige enam on toiduabi soovivaid peresid Lasnamäel, Mustamäel, Põhja-Tallinnas ja Haaberstis.

"Registreeritud töötus üle Eesti selle aasta juunis võrreldes eelmise aasta juuniga oli ligi 20 000 töötut rohkem," märgib Sotsiaaministeeriumi hoolekande osakonna juhataja Häili Tarum. "Need inimesed ikkagi elatuvad töötutoetusest, töötuskindlustushüvitisest või on neil mingid muud säästud või sissetulekud. Kohalike omavalitsuste numbreid vaadates näeme, et pöördumiste arv majandusliku abi saamiseks on selle poole aastaga suurem kõigest 150 inimese võrra eelmise aastaga võrreldes." Ent sel suvel vähenenud sissetulekuga perede arvu suurenemine võib olla alles algus. Häili Tarumi sõnul halveneb olukord tõenäoliselt veelgi sügisel, mis lõpevad mitmed toetused ning tõusevad näiteks elanike küttekulud. 

"Kõige suuremas ohus on üksikvanema perekonnad, kelle leibkonna sissetulek on väga madal, kuna peres on vaid üks toitja," sõnab Lastekaitse talituse juhataja Kristiina Keerd. "See ei ole mingi silt, et sa oled abivajaja, raskesse olukorda võib sattuda iga inimene. Raske on peredel erinevatel põhjustel, mitte vaid koroonakriisi mõjul."

"On näha, et inimesed tulevad rõõmiga sellele pakile järgi ja nad on äärmiselt tänulikud," tunneb heameelt Tallinna Kesklinna vanema kohusetäitja Anu Aus. "Eriti tore on näha, et vanemad võtavad kaasa lapsed, kes on ise väga tänulikud paki eest."

"Muidugi pakid on igal nädalal kõigile samad ja eks ühel perel ole ikka omad, teisel teised maitsed, kuid inimesed on tänulikud, nendib ka Tallinna abilinnapea Betina Beškina. "Üritame toodete osas vaheldust sisse viia. Tootegrupid on samad: piimatoode, leivatoode, lihatoode, jook, dessert, munad, juurviljad, puuviljad, kuid igal nädal paneme pakkidesse erinevaid tooteid." 

Beškina sõnul oli linn valmis veelgi suuremaks abivajajate hulgaks, võttes arvesse töötuse järsku kasvu Tallinnas. Pakke jagatakse kooliaasta alguseni, mil lapsed hakkavad koolitoitu saama. Toidupakke saavad pered, mille netosissetulek esimese pereliikme kohta on väiksem kehtivast töötasu alammäärast ehk 584 eurost ja iga järgmise pereliikme kohta väiksem kui 80% kehtivast töötasu alammäärast.

Laadimine...Laadimine...