VIDEO! Tallinn sai maailmakoristuspäeva keskpunktiks

Maailmakoristuspäeval osalesid Stroomi rannas linnapea Mihhail Kõlvart ja peaminister Jüri Ratas.

Pilt: Ilja Matusihis
Tallinn Keskkond

VIDEO! Tallinn sai maailmakoristuspäeva keskpunktiks

Lisa Gabriela Metsala

"Ma tõesti arvan, et see muudab seda suhtumist, et see ei ole mitte nii, et ma suitsetan ja viskan suitsukoni maha ja see mind ei huvita, kuhu see jääb," ütles peaminister. Jüri Ratas. "Ühelt poolt see reostab linnapilti visuaalselt, teiselt poolt on see ka väga ohtlik prügi, mis laguneb väga pikalt. Selle suitsukoni koht on prügikastis."

Möödunud nädalavahetusel oli Tallinn maailmakoristuspäeva keskpunktiks. Maailma ühe suurima kodanikuaktsiooni tegevust koordineeriti just Tallinna Linnavalitsuse esitluskeskusest.

Maailmakoristuspäeva kõnekeskus alustas juba varahommikul enne kui esimesed vabatahtlikud linna prügi koristama läksid. Stroomi rannas panid käe külge ja linnapea Mihhail Kõlvart ja peaminister Jüri Ratas.

"Ma tõesti arvan, et see muudab seda suhtumist, et see ei ole mitte nii, et ma suitsetan ja viskan suitsukoni maha ja see mind ei huvita, kuhu see jääb," ütles peaminister. "Ühelt poolt see reostab linnapilti visuaalselt, teiselt poolt on see ka väga ohtlik prügi, mis laguneb väga pikalt. Selle suitsukoni koht on prügikastis."

Linnapea sõnul on sellise algatuse tähtsaks partneriks omavalitsused. "Meie kõik oleme huvitatud, et meie linn, vald, tänav, hoov oleksid puhtad ja sellepärast selle aasta ürituse meediakeskus asub Tallinna linnavalitsuses. See on ka meiepoolne signaal tallinlastele, kui tähtis on keskkond ja mis veel olulisem, see keskkond sõltub meist."

Stroomi rannas sai korda korvpalliplats ja rannariba Dostojevski restorani lähedal. Seal käisid koristamas nii Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid kui Saksamaa suursaadik Christiane Hohmann. Kõnekeskus tegutses aga terve ööpäeva ja kõnesid maailma eri paikadesse võtsid ikka vabatahtlikud abilised. Ka peaminister sai kõnekeskusetöös käe valgeks.

Maailmakoristuspäeva peakorraldaja Anneli Ohvril rääkis, kuidas maailmakoristuspäev staabis möödus. "Me alustasime kell 4 hommikul, siis alustas meie kõnekeskus helistamistega riikidesse ja kella 5st alustasime me ka videointervjuudega, et saaks neid meie uudistesaates ka edastada. Siiamaani on käed-jalad olnud tööd täis, ja rõõm on see, et riigid koristavad ja riigid koristavad hoolega ja hoolimata sellest, et meil on ülemaailmselt koroonaviirus, on kõik riigid leidnud viisi, kuidas maailmakoristusest osa võtta."

Teeme Ära liikumisest kasvas kaks aastat tagasi välja maailmakoristuspäev. Viiruse kiuste oli koristajaid selgi aastal palju. Eestis registreerus vabatahtlikke ligi 32 000 ja kella 7ks õhtul oli tagasiside olemas neist ühel kolmandikul. Iga koristaja kohta puhastati Eesti 100st suitsukonist.

Laadimine...Laadimine...