VIDEO! Tallinna Inglise Kolledž saab 80 aastaseks

Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi ütles, et lähtuvalt keerulistest aegadest viimase poole aasta jooksul, on põhiliseks väljakutseks olnud luua loovaid ja uudseid lahendusi selleks, et täita oma lubadusi koolikogukonna ees.

Pilt: Scanpix
Haridus Tallinn Video

VIDEO! Tallinna Inglise Kolledž saab 80 aastaseks

Toimetaja: Toomas Raag / Video: Dmitri Povilaitis

Vanim inglise keele ja kultuuri süvaõppega ning tänaseks ka vanim rahvusvaheline munitsipaalkool Eestis peab 16.oktoobril oma 80. sünnipäeva.

1940. aastal algust teinud Tallinna Inglise Kolledži missiooniks on luua avatud ja rahvusvaheline keskkond, kus õppijatele on saadaval parimad arengu- ja töövõimalused. Eesmärgi edukust tõendavad kõrged riigieksamite tulemused, rahvusvaheline õpilaskond kui ka 2009. aastal esimese munitsipaalkoolina Eestis omistatud IB World Schooli staatus.

Sellel aastal on Inglise Kolledži direktori sõnul saanud kooli peaeesmärk endale uue tähenduse"Lähtuvalt keerulistest aegadest viimase poole aasta jooksul, on põhiliseks väljakutseks olnud luua loovaid ja uudseid lahendusi selleks, et täita oma lubadusi koolikogukonna ees," kommenteeris Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi.

Kruusimägi sõnul on üle-Eestiline väljakutse, kuidas tulla toime sellises situatsioonis nii hariduse kvaliteedi tagamisega, kui ka distantsõppe korraldusega.

TIKi õpilasesinduse president Tevian Thomsoni (G2IB) sõnul tunnustavad õpilased kooli head korraldust, mis on hoidnud haigete arvu madalal. Samas nõustub Thomson direktoriga, et distantsõpe on suureks väljakutseks, eriti individuaalsete erinevuste pärast. “Kui ühele inimtüübile sobib paremini üksinda kodus töötada, siis teine on efektiivsem koolipingis oma semude seltsis,“ tõdeb ta. Inglise Kolledžis käib hetkel kokku 815 õpilast.

Väljakutsetest hoolimata on jäänud kooli põhieesmärgid samaks. "Meie koolil on kindel siht nii rahvusvahelise õppe arendamisel, kui ka kooli kui institutsiooni hoidmiseks Eesti tipus," kommenteeris vilistlaskogu juht Jaan Härms.

Laadimine...Laadimine...