VIDEO! Tasuta treeningud noortele jätkuvad Tallinnas augusti lõpuni

"Oodatud on kõik noored vanuses 7–26, palliplatsil kohtuvad väga erinevas vanuses noored ning treenerid jälgivad, et neil oleks jõukohane koos mängida ja harjutada," märkis Spordi- ja Noorsooameti vanemspetsialist Liis Teras.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv

VIDEO! Tasuta treeningud noortele jätkuvad Tallinnas augusti lõpuni

Krista Kiin

"Oodatud on kõik noored vanuses 7–26, palliplatsil kohtuvad väga erinevas vanuses noored ning treenerid jälgivad, et neil oleks jõukohane koos mängida ja harjutada," märkis Spordi- ja Noorsooameti vanemspetsialist Liis Teras.

Tallinna Spordi- ja Noorsooamet on alates juunist korraldanud linna erinevatel spordiväljakutel noortele iganädalasi tasuta treeninguid, mis jätkuvad veel ka kogu augusti vältel ning leiavad aset oma ala professionaalide käe all. "On võimalus täiesti tasuta tulla korv-, võrk- ja jalgpalli ja seda erinevates kohtades üle Tallinna," ütles Teras.

Treeningutele on oodatud kõik noored, olenemata sellest, kas nad on varem spordialaga tegelenud või mitte. Eelregistreerimine trennidesse ei ole vajalik. "Meie trennide graafikuga tasub tutvuda tallin.ee/noorteinfo, kus saab välja valida, mis huvitab ja vaadata, kus ja mis kell toimub. Oodatud on kõik noored vanuses 7–26, palliplatsil kohtuvad väga erinevas vanuses noored ning treenerid jälgivad, et neil oleks jõukohane koos mängida ja harjutada." 

Ühe trenni pikkus on orienteeruvalt 1,5–2 tundi ning neid viivad läbi tippspordikogemustega treenerid. Kõige populaarsemateks on kujunenud tõukeratta trennid, mille puhul on nõudlus suisa nii suur, et gruppides kehtib "kes ees, see mees" reegel. "Tõukerattasõit on ka väga populaarne harrastus üldse noorte hulgas," lisas Teras.

Kõige populaarsem on tõukeratta trenn

"Tõukeratta trenn on Lillepargis väga populaarne, kuid Kivila pargis veelgi populaarsem," märkis ka Keerdtrepi eestvedaja Mikael Parman. "Popiks on see ala saanud ajast, mil tuli esimene tõukeratas, mis pidas vastu hüpetele. Seejärel hakati tegema ägedaid trikke, mida laaditi üles sotsiaalmeediasse ja inimesed nägid: oh, äge!"

Keskmine vanus tõukerattaspordi harrastajate seas kõigub 7–12 aasta vahel, kuid leidub ka vanemaid huvilisi. "Oskajaid on juba 5–7-aastaste seas, kuid leidub ka n-ö "vanasid pässe" nagu mina, kes on 25-aastane. Meil on Eestis ka üks 30-aastane sõitja," lisas Parman.

Tema väitel ei ole kindalt õiget viisi, kuidas sõita, vaid tähelepanu peaks pöörama sellele, kuidas pargis liigelda. "Kui me skatepark’is näeme, et näiteks praegu on siin 30–40 inimest, on küsimus pargi etiketi teadmises ja mina koos Keerdtrepiga seisamegi hea selle eest, et noori just selle koha pealt välja koolitada, kuidas pargis liigelda. Õiget ja vale sõidustiili pole, saab erinevaid trikke ja nippe teha, pigem on küsimus see, kuidas sa teistega hakkama saad ja tänavatel liikled."

Oluline on end kaitsta ja ennetada õnnetusi. Mida peaksid teadma noored, kes tõukerattatreeningutega alles alustavad? "Esiteks ei tohiks üle hinnata oma võimeid," paneb Mikael Parman südamele. "Paljudel algajatel on see häda, et nad võtavad tõuksi kätte ja loodavad kohe mingi ulmelise triki ära teha, muidu on nad nördinud. Minu soovitus on alustada kõige lihtsamatest asjadest, kasutada kiivrit ja muud turvavarustust. Ikka juhtub ka kukkumisi, kuid nagu igal spordialal, käib kukkumine asjaga kaasa. Oluline on õppida, kuidas kukkuda ja reageerida õigesti. Mina olen 12 aasta jooksul murdnud ära ühe kondi – statistiliselt see pole väga hull."

Laadimine...Laadimine...