VIDEO! Vaata, milline saab olema Reidi tee!

Tegevlinnapea Taavi Aas märkis, et Reidi tee ehitamist toetas 54 protsenti inimesi. "Tulemustest oli üheselt näha, et mida rohkem teatakse, seda rohkem toetatakse," ütles Aas.

Pilt: Ekraanitõmmis

VIDEO! Vaata, milline saab olema Reidi tee! (2)

Triin Oja/BNS/Video:Dmitri Povilaitis

Tegevlinnapea Taavi Aas märkis, et Reidi tee ehitamist toetas 54 protsenti inimesi. "Tulemustest oli üheselt näha, et mida rohkem teatakse, seda rohkem toetatakse," ütles Aas.

 

"Mida rohkem teatakse, seda rohkem toetatakse,"ütles tegevlinnapea Taavi Aas, kelle sõnul peab linn veelgi rohkem rõhku panema linnaelanike teadvustamisele.

Praegu toetas Reidi tee projekti 54 protsenti vastanutest, vastu või pigem vastu oli 29 protsenti.

Uuringust selgus, et mida rohkem ollakse Reidi tee projektide kursis, seda suurem on toetus sellele. "Mina loen siit üheselt välja ülesande, et me peame veel ja veel rääkima, milline see Reidi tee tuleb. Mida rohkem teatakse, seda rohkem ka seda tegevust toetatakse," märkis Aas uuringu tulemusi tutvustades.

"Küsitlus ei ole seotud kohtuvaidlusega, aga eks see oli ajendatud sellest, et diskussioon Reidi tee vajalikkuse osas on läinud edasi ja ei taha kuidagi vaibuda," märkis Aas.

Ta meenutas, et Reidi tee kavandamise ajal oli võimalik esitada ettepanekuid, mida tuli üle 500. "Neid ettepanekuid, mida oli võimalik arvestada, seda ka tehti," märkis Aas, lisades, et diskussioonide aeg on praeguseks läbi, sest selleks oli eelnevalt aega piisavalt.

Linnaelanikud on andnud mõista vajadusest ka rohkemate jalgrattateede, Pirita-Kesklinna promenaadi ehitamise, suuremate liiklussõlmede rekonstrueerimise ja Kesklinna peatänava välja ehitamise järele, mis on Aasa sõnul kõik tihedalt seotud ka Reidi tee projektiga. "Reidi tee ei ole ainult sõidutee- sinna juurde kuulub ka rannapromenaadi ja kergliiklusteede välja ehitamine," märkis Aas lisades, et Reidi tee aitab vähendada transiitliiklust kesklinnas, aidates sellega kaasa ka peatee projektile.

Uuring viidi läbi juuni lõpus ja juuli alguses ning selle käigus küsitleti telefoni teel 800 tallinlast.

"Arusaadavalt tekitavad suured muutused linnaruumis ka suuri emotsioone, kuid edasiviiv on siiski mõistlik ja konstruktiivne koostöö. Tahan nii Linnaplaneerimise Ameti kui tegelikult kogu linnavalitsuse nimel tänada neid inimesi,  kes meiega kaasa mõtlesid ning asjalikke ettepanekuid tegid," ütles linna peaarhitekt Endrik Mänd. Ta lisas, et kokku esitati  suuremal või vähemal määral teostatavaid ettepanekuid üle saja, need kõik on läbi arutatud, osalt ka läbi joonistatud. Kaaluti ka Narva mnt ja Reidi tee ristmiku  alternatiivset lahendust, kuid sellega kaasneva keskkonnamõju tõttu loobuti ideest.  

Aas ei näe Savisaarele rolli Tallinna igapäevases juhtimises

Tallinna tegevlinnapea Taavi Aas ei näe endisele linnajuhile Edgar Savisaarele rolli igapäevases linnajuhtimises pärast sügisesi kohalikke valimisi.

"Arvestades tema tervislikku olukorda, siis on raske näha seda, et ta saaks tegevpositsioonidel kaasa lüüa," ütles Keskerakonna linnapeakandidaat Aas täna BNS-ile.

"Tema kandideerimine loomulkult on tema enda otsus," lisas Aas, kes asus Tallinna linnajuhi kohta täitma pärast Savisaare suhtes algatatud uurimist ja tema linnapea kohalt kõrvaldamist Harju maakohtu määrusega 2015. aasta 30. septembril.

Keskerakond teatas eelmisel nädalal, et pakub Savisaarele Tallinnas kohalikel valimistel üldnimekirjas esikohta. Linnaosade valimisnimekirjade esinumbrid on Keskerakond siiski varem juba paika pannud ning nende hulgas Savisaart ei ole, mis tähendab, et Savisaarele esinumbri koha pakkumine linnas on sümboolse tähendusega.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...