VIDEO! Valitsus toetab Tallinna alkoholimüügi piiranguid

"Kindlasti ma toetan Tallinna positsiooni. Ma arvan et, igasugune tegevus alkoholi kättesaamise piiramiseks on mõistlik," pidas peaminister Jüri Ratas piirangute seadmist mõistlikuks. "Me peame arvestama, et Tallinna vanalinnas on lõbustusasutuste läheduses  ka palju haridusasutusi."

VIDEO! Valitsus toetab Tallinna alkoholimüügi piiranguid (1)

Sandra Lepik

"Kindlasti ma toetan Tallinna positsiooni. Ma arvan et, igasugune tegevus alkoholi kättesaamise piiramiseks on mõistlik," pidas peaminister Jüri Ratas piirangute seadmist mõistlikuks. "Me peame arvestama, et Tallinna vanalinnas on lõbustusasutuste läheduses  ka palju haridusasutusi."

Siseminister Mart Helme peab samuti Tallinna linnavalitsuse plaani piirata alkoholimüüki heaks. "Iseasi küsimus on selles, et kas erandid kasiinodele on mõistlikud," ütles ta. 

 

Helme sõnul teeb talle rõõmu diskussioon ühiskonnas. „Kas kättesaadavuse aja piiramine ka radikaalselt mõjub, seda ei oska öelda," rääkis Helme. "Tervitan, et Tallinna linnavalitsus on samme astumas ja et diskussioon on tekkinud, sest see toob kindlasti kaasa palju erinevaid lahendusvõimalusi."

"Püüame pakkuda nii mitmekesist kultuuriprogrammi, et inimesed ei peakski igavusest jooma," lisas ka kultuuriminister Tõnis Lukas. 

Apteekide massilist kinni panemist ei tule

Apteegireformi edasise arengu osas ei ole valitsus veel ühtegi otsust langetatud.

"Hetkel on koalitsioonitöörühmas selles küsimuses vähemalt sama palju arvamusi kui palju erakondi," ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. 

"Selliste sõnumite saatmine, et apteegid pannakse massiliselt kohe kinni, on alusetu hirmu külvamine. Kõigil ravimiturul tegutsevate osapoolte ühine huvi apteegiteenuse kättesaadavus," selgitas Kiik, et apteekide uste peal seisvad kalendrid on inimestes põhjendamatu hirmu külvamiseks. "Esikohal pole isegi mitte apteekide üldarvu tagamine, vaid et inimestele oleks tagatud regionaalselt võrdne ligipääs apteekidele, et üleriigiliselt oleks mõistlik võrgustik." 

Hambaravihüvitist kasutatakse aina rohkem 

Kiik kinnitas, et täiskasvanute hambaravihüvitise kasutamine on ühiskonnas tõusujoones.

"Siiski on kõigest 62% täiskasvanuid, kes iga aasta hambaarsti juures käivad," märkis Kiik, et eesmärk on hambaravihüvitise populaarsuse suurendamine ühiskonnas. 

Kiik pani inimestele südamele, et hambaravi on alati probleemi tagajärgedega tegelemine. "Hambaravist olulisemgi on ennetustöö. Hiljem, kui probleemid on juba tekkinud, on ravimine oluliselt keerulisem," selgitas ta.

Riik liigub eestikeelsuse suunas

Valitsus andis siseministeeriumi ettepanekul tänasel istungil Eesti kodakondsuse kokku 25 inimesele, kuna nad on täitnud kodakondsuse seaduses ettenähtud kodakondsuse saamise tingimused. "Huvi eesti kodakondsuse vastu on väga kiirelt ja radikaalselt tõusnud. Järjekorras on ootamas väga suur hulk inimesi, kes on dokumendid korda ajanud ja eksamid sooritanud," märkis Helme.

Pressikonverentsi kuulajate seast tuli küsimus, millal muutuvad põhikoolid lõplikult eesti keelseks. "Riik liigub eestikeelsuse suunas. Nõukogude Liit oma pärandiga jääb üha kaugemasse minevikku ja inimesed, kes on siin eesti keele keskkonnas sündinud ja kasvanud, võtavad eesti keele vajadust ja oskust kui privileegi üha loomulikumalt," selgitas Helme. 

"Põhikool muutub eesti keelseks, sest juba aastakümneid ei valmista me ette aineõpetajaid vene keelsetele koolidele eraldi. See, mis kuupäeval hakkavad lapsed põhikoolis ainult eesti keeles õppima hakkavad, on veel kokku leppimata. See, et see tuleb, on täiesti selge ja tagasiteed siin ei ole," kinnitas ka Lukas, et Eesti haridussüsteem muutub eestikeelseks. 

Sportlase toetus kui sotsiaalne tööjõuga kaasnev tasu 

Spordivaldkonnas kiideti heaks spordiseaduse muutmise eelnõu. "Spordiseadus on tegelikult päris lai ühiskonda puudutav seadus," märkis Lukas, et antud seadusemuudatus on päris põhjalik.

Muudatused olid vajalikud, kuna stipendiumite alla peideti sportlaste tegelik palk, mille alt ei makstud makse, mis tähendas, et sportlastel polnud sotsiaalset garantiid ja pensioni saamise võimalused vähenesid. 

"Sportlase toetus ongi uus sotsiaalne ja tööjõuga kaasnev tasu maksmise viis, mis on maksuvaba ja mis peab olema vähemalt praeguse alammääraga võrdne, kuid maksimaalselt 1080 eurot kuus ehk kahekordne töötasu alammäär," lisas Lukas, et sportlane peab töölepingu alusel saama palka 540 eurot kuus ja siis võib talle määrata juurde ka sportlase toetuse.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...