VIDEO! Väljaspool perekonnaseisuameti ruume abiellumine kallineb

Väljaspool ametiasutust abielu sõlmimine perekonnaseisuametniku poolt toimub väljaspool tema põhitööaega, tavaliselt reede õhtuti, laupäeviti ja pühapäeviti ning ei kuulu tema teenistuskohustuste hulka.

Pilt: Albert Truuväärt/ Foto on illustreeriv

VIDEO! Väljaspool perekonnaseisuameti ruume abiellumine kallineb

Toimetaja: Sandra Lepik

Väljaspool ametiasutust abielu sõlmimine perekonnaseisuametniku poolt toimub väljaspool tema põhitööaega, tavaliselt reede õhtuti, laupäeviti ja pühapäeviti ning ei kuulu tema teenistuskohustuste hulka.

Tallinnas tõuseb alates tänasest väljaspool perekonnaseisuameti ruume osutatavate perekonnaseisualaste teenuste hind, vahendas BNS.  

Teenuste hindade reguleerimise vajadus tulenes abielluda soovijate suurenenud huvist sõlmida oma abielu väljaspool perekonnaseisuameti ruume ning kutsuda abielu registreerija abiellujate poolt valitud kohta piduliku ürituse läbiviimiseks.

Abielu sõlmimine väljaspool perekonnaseisuameti ruume tähendab perekonnaseisuametnikule lisakohustust ja lisakulu ning seetõttu on abielu sõlmimise tseremoonia läbiviimine väljaspool perekonnaseisuasutust ametniku õigus, mitte kohustus. Väljaspool ametiasutust abielu sõlmimine perekonnaseisuametniku poolt toimub väljaspool tema põhitööaega, tavaliselt reede õhtuti, laupäeviti ja pühapäeviti ning ei kuulu tema teenistuskohustuste hulka. Seetõttu on Tallinna perekonnaseisuameti poolt pakutav teenus vabatahtlik, vastavalt ametniku võimalustele.

Vastavalt noorpaari poolt valitud asukohtadele abielu sõlmimiseks on kehtestatud hinnakiri, millega kaetakse kaasnevad kulud. Hinnakiri on kehtestatud kolme erineva abielu tseremoonia toimumise asukoha järgi  – abielude sõlmimine Tallinnas, Harjumaal või väljaspool Harjumaad. Piduliku kombetalitusega kaasnevad kulud katavad abiellujad.

Teenuse hind sisaldab eelnevat ametniku kohtumist abiellujatega, nõustamist, selgitusi piduliku ürituse kulgemise kohta ning teksti koostamist tseremoonia läbiviimiseks. Lisaks sellele on teenuse hinna sisse arvestatud ametniku riietus, transpordikulu, parkimistasu, sidekulud, vajadusel registreerija muusika ja sõrmuste aluse kasutamine. Olulise komponendina sisaldab abielu registreerimise teenuse hind abielutseremoonia läbiviimist võõrkeeltes, mida perekonnaseisuamet pakub kõrgel professionaalsel tasemel. Abielude registreerimise hinna sisse kuuluvad valged abielutõendite kaaned, mis on eraldi selleks otstarbeks kujundatud ja tellitud ning noorpaarile kingitakse "Õnnesulepea", millega noorpaar allkirjastas abielukande.

Teenust pakutakse diferentseeritult vastavalt abiellujate soovile, seetõttu ei ole kulud pakutava teenuse eest ühesuguselt mõõdetavad ja otstarbekas on võtta aluseks keskmised kulud. Otsest kulu arvestust ei toimu. Otseste kulude arvestamine oleks täiendav kulu ja aeg, mis  eeldaks Tallinna perekonnaseisuametis ühte täiendavat ametikohta, kes vastava arvestusega tegeleks. Eeltoodust tulenevalt tasutakse ametnikule osutatud teenuse eest keskmise kuluarvestuse põhimõttel, olenevalt sellest, kas abielu sõlmiti Tallinnas, Harjumaal või väljaspool Harjumaad.

Senine hind käibemaksuga on Tallinnas 290 eurot, Harjumaal 395 eurot ning väljaspool Harjumaad 650 eurot. Alates 1. juulist on Tallinnas hinnaks 400 eurot, Harjumaal 500 eurot ja väljaspool Harjumaad 700 eurot.

Perekonnaseisuameti teenuste hinnad tuleb viia vastavusse sellega kaasnevate kuludega. Viimati korrigeeriti väljaspool Tallinna perekonnaseisuameti ruume läbiviidavate abielude hindu 2013. aastal.

Laadimine...Laadimine...