VIDEO! Vanalinna ettevõtjate esindaja: linn on meid väga palju aidanud

Vanalinna ettevõtjate ühingu esindaja Mait Talu ütles, et ettevõtajad on toetuse eest tänulikud Tallinna linnavalitsusele.

Pilt: Mats Õun

VIDEO! Vanalinna ettevõtjate esindaja: linn on meid väga palju aidanud

Erki Varma

"Tallinn on proovinud igat moodi omalt poolt kaasa aidata selleks, et ettevõtlustegevus Tallinna vanalinnas jätkuks," kinnitas vanalinnas tegutsevaid ettevõtjaid esindav Mait Talu, kelle sõnul on Eesti Ekspressi ajakirjanik vanalinna ettevõtlust käsitlevas artiklis suvaliselt infot kajastanud. 

 

Vanalinna ettevõtjate ühingu esindaja Mait Talu selgitas, et 26 ettevõttest koosnev ühendus sai kokku kutsustud tänavu juulis, kui paljudel ettevõtjatel tekkis koroonakriisi tõttu vajadus suhelda linnavalitsuse ja riigiasutustega. "Seepärast tegime me sellise ettepaneku, et me võiksime tuua sellise ühingu, kes siis koos töötaks välja need ettepanekud ja esitaks need Tallinna linnavalitsusele," selgitas ta.

Talu kinnitusel on suhtlus Tallinna linnavalitsusega osutunud väga konstruktiivseks. "Mis on kõigile meie initsiatiivgrupi liikmetele jäänud meelde on see, et väga konstruktiivselt on Tallinna linnavalitsus sellesse probleemi suhtunud. On proovinud igat moodi omalt poolt kaasa aidata selleks, et ettevõtlustegevus Tallinna vanalinnas jätkuks," kinnitas Talu.

Ees ootab kohtumine kesklinna vanemaga

Talu sõnul vabastati esmalt kolmeks kuuks kõik ettevõtted kõikidest üürimaksetest. "Jah, juuli ja augustikuus esitati küll üüriarved, aga me oleme ka linnaga jõudnud sellisele üksmeelele, et neid maksete teostamist võib ajastada," selgitas ta.

Viimane uudis sellest, et üürimakset alandati kaheksakümmend protsenti on tema kinnitusel tõeliselt hea uudis. "Ja põhiliselt näitab seda, et linnavalitsus on huvitatud sellest, et ettevõtlus jätkuks," leidis Talu. Loomulikult on tema sõnul üksikud ettevõtted, kellel on ka muid kohustusi olnud ja kes on pidanud oma ettevõtte sulgema. "See on täiesti mõistetav praegusel kriisiajal," sõnas ta.

Talu nentis, et ees on rasked ajad ja selles on kõik üksmeelel. "Eks me kõik peame ennast pingutama, me peame oma ettevõtlust natuke koomale tõmbama, peame välja mõtlema uusi ideid, uusi mõtteid, kuidas seda teha," nentis Talu.

Ta kutsus ka omalt poolt kõiki vanalinna ettevõtjaid kohtumisele Tallinna kesklinna uue vanemaga, et arutada ettepanekuid, mida võiks vanalinnas teostada. "Linn on omalt poolt meile andnud kontaktisiku ettevõtlusameti turismindusega tegeleva inimese näol, kellega me samuti soovime kokku saada. Ja rääkida sellest, kuidas on, milline on meie nägemus ja kokku leppida, kuidas saaks toimuda nende ettepanekute ja projektide finantseerimine," rääkis Talu.

Ajakirjanik on suvaliselt infot kajastanud

Talu hinnangul peaks kõik valdkonnas tegutsevad ettevõtjaid koos tegutsema ja ühiselt ka linnale ja valitsusele ettepanekuid esitama. "Me võiksime saada teiega kokku järgmine kolmapäev kell kuus Olde Hansas, istuda seal maha ja arutada, milliseid ettepanekuid me võiksime valitsusele ja linnale teha, et turism areneks edasi ja paremini. Sest ega kuskil ei ole jumalaid, kes teab seda, kuidas ja, ja mida teha. Me peame ise need ettepanekud välja mõtlema ja need esitama," rääkis ta.

Mis puudutab kolmapäeval ajalehes Eesti Ekspress ilmunud artiklit, siis kinnitas Talu, et on ise olnud artiklis tsiteeritud inimestega ühenduses. "Ja kõik need inimesed väidavad, et ajakirjanik on väga suvaliselt seda infot kajastanud, mis seal lehes on," kinnitas Talu. "Me kõik oleme tänulikud Tallinna linnavalitsusele, kes on väga konstruktiivselt ja ettenägelikult hakanud seda probleemi lahendama."

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart kinnitas, et Eesti Ekspressis kolmapäeval ilmunud artikkel ei muuda kuidagi linna plaane ja linna soovi teha koostööd vanalinna ettevõtjatega. "Ja see ei ole ainult toetus, mida me eraldame, vaid eelkõige konstruktiivne arutelu, mida me saaksime teha, et turismi arendada," kinnitas Kõlvart.

Linnapea sõnul mõeldakse praegu küll peamiselt sellele, kuidas raskes olukorras ellu jääda, kuid tuleb mõelda ka tulevikule. "Peame mõtlema, millised on uued lahendused, et turismi arendada," ütles Kõlvart ja kinnitas, et ühineb üleskutsega, et ettevõtjad võiksid kohtuda ja omavahel asju arutada. "Linnavalitsus on valmis kuulama ja lahendusi otsima," kinnitas kõlvart.

Tallinna linn on teinud ettevõtjatele soodustusi (üürialandused+reklaamimaks) kokku ca 5 mln eur.

Laadimine...Laadimine...