VIDEO! Väo liiklussõlme ehitus toob tänasest liikluskorralduse muudatused

"Esmaspäeval, 28. septembril 2020 muutub liikluskorraldus oluliselt Tallinna–Narva maanteel Väo liiklussõlmes, kus linnast väljuv suund viiakse üle uutele valmisehitatud teedele," ütles Nordecon AS projektijuht Juhan Ressar.

Pilt: Nordecon AS

VIDEO! Väo liiklussõlme ehitus toob tänasest liikluskorralduse muudatused

Toimetaja: Jaanika Valk

"Esmaspäeval, 28. septembril 2020 muutub liikluskorraldus oluliselt Tallinna–Narva maanteel Väo liiklussõlmes, kus linnast väljuv suund viiakse üle uutele valmisehitatud teedele," ütles Nordecon AS projektijuht Juhan Ressar.

Täies mahus ümberehitatav Väo liiklussõlm toob sügisel olulisi liikluskorralduse muutusi ning liiklus suunatakse uutele valmis ehitatud teedele. 

Liiklejad, kes soovivad edaspidi Tallinna ringteelt või Peterburi tee linnast väljuvalt suunalt pääseda Rahu teele, peavad selleks läbima Loo liiklussõlme ja sooritama Rahu teele pöörde parempöördega.

Seni on ehitustöid tehtud valdavalt nendel aladel, kus liiklust peal ei ole olnud. Varasemalt on suletud ohtlik vasakpöörde Tallinna ringteelt Peterburi tee linna suunduvale osale. Selle kasutamisel tuli sõita risti üle Peterburi tee linnast väljuva suuna. "Vasakpöörde likvideerimise tõttu pidid liiklejad Rahu teele ja Tallinna poole saamiseks hakkama kasutama Loo liiklussõlme. Seetõttu pikenes küll sõidumaa, kuid paranes liiklusohutus," ütles Juhan Ressar.

Oktoobrist avatakse uued teelõigud

Järgmine suurem liikluskorraldusalane muudatus tuleb oktoobri keskel, mil Peterburi teelt linna suubuv liiklus suunatakse uutele valmis ehitatud teedele.. "Tagame kogu ehitusperioodi vältel igal juhul 2+2 sõidurada Tallinna-Narva maanteel ja 1+1 sõidurada Rahu teel ning Tallinna ringteel," kinnitas Ressar. "Muudatused tähendavad varasemate harjumuspäraste liikumisteede ajutist muutust. Kahjuks päris ilma ebamugavusteta tee-ehitust korraldada ei ole võimalik, kuna hoiame samal ajal ehituspiirkonnas liikluse avatuna. Liiklejatelt palume tähelepanelikkust."

Kõigile liiklejatele on soovitatav aeg-ajalt külastada Maanteeameti liiklusinfo rakendust, ,mis annab infot liikluspiirangute, teetööde ja teeolude kohta nii Väo liiklussõlmes kui ka kõigil teistel Eesti riigiteedel. 

2020. aasta lõpuks on kavas ehitada valmis Rahu tee vasak pool, millele suunatakse seejärel liiklus ning alustatakse parema poole ehitamisega kuni 2021. suveni.

Liiklussõlm valib täies mahus 2021. aasta hilissügisel

Väo liiklussõlm, mis on üks Tallinna–Narva maanteel pealinna piirile jäävatest olulisematest ja liiklustihedamatest ristmikest, valmib täies mahus 2021. aasta hilissügiseks.

Väo liiklussõlme aasta keskmine ööpäevane liiklussagedus oli 2017. aasta loendusandmete kohaselt 49 059 sõidukit ööpäevas. Suure liikluskoormuse tõttu on sõlme läbilaskevõime tipptundide ajal ületatud ja sõlmes esineb tihti avariisid. Uue kompleksse liiklussõlme eesmärgiks on tagada liiklejatele senisest ohutum ja mugavam teekond.

Väo erinevate tasapindadega liiklussõlmes ehitatakse välja ristmikuala, kus Tallinna-Narva maantee viiakse praeguse fooriga ristmiku asemel üle ulatuslikule ringristmiku lahendusele. Peterburi tee Tallinna-Narva ja Narva-Tallinna suunaline liiklus viiakse teisele tasandile, rajades selle tarbeks üle rajatava ringristmiku 4 viadukti. Lisaks neljarajaliste teelõikudele ehitatakse üle kolme kilomeetri jalg- ja jalgrattateid, 6 jalgteetunnelit ning veo- ja matkaautode parkla. Ehitus mõjutab lisaks Peterburi teele ka Tallinna ringteed 600m ja Rahu teed 800m ulatuses. Ristmikul tulevad kasutusele tänapäevased liikluse jälgimise ja juhtimise seadmed nagu muutteabega liiklusmärgid, infotablood.

Olulisemad liikluskorralduse muudatused on seotud rajatiste ehk viaduktide ja tunnelite valmimisega. Sügisel alustatakse Tallinna-Narva maantee alt läbi mineva jalgteetunneli ehitust, mis saab lõplikult valmis 2021. suve lõpuks. Tee ja tunneli ehitamise tarbeks teostatakse mitmeid liikluse suunamisi Peterburi teel.

Tööde lepinguline algus sattus raierahu perioodi, mistõttu füüsiliselt alustati 2020. aasta suvel töödega nendes asukohtades, kus ornitoloog oli lindude pesitusalasid arvestades selleks heakskiidu andnud. "Tööfront suurenes iganädalaselt vastavalt sellele, millistes asukohtades oli lindude pesitsemine lõppenud. Täie võimsusega oli töid võimalik teostada augusti keskpaigast ning sellest ajast alates on töömaa võtnud täiesti uue ilme," lisas Ressar.

Laadimine...Laadimine...