VIDEO! Vassiljevi värav tõi jalgpalli EM-valiktsüklis 1:0 võidu

Eesti jalgpallikoondis teenis selle EM-valiktsükli kolmanda võidu, kui alistas kodusel Tallinna Lilleküla staadionil Leedu 1:0. Võõrsil Vilniuses kaotati eelmise aasta oktoobris leedulastele sama tulemusega.

Pilt: Scanpix

Kogu senise mängu kohtumist domineerinud Eesti suutis väravaarve avada alles 71. minutil, kui Sergei Zenjov jättis palli Konstantin Vassiljevile, kes selle tugeva löögiga puuri saatis.

"Ma arvan, et oli hea võrdne mäng hea tempoga. Mõlemal meeskonnal olid võimalused, aga meil oli täna natuke parem päev kui neil ja väga tähtsad kolm punkti on kodus," lausus Vassiljev intervjuus ETV-le.

Väravat kirjeldas ta nii: "Läksime vasturünnakule. Sergei oli palliga. Oli üks-ühe olukorras, teginoverlap'i. Võtsin lihtsalt palli ja vastuliikumises tulin kaitsjast mööda ning lihtsalt panin silmad kinni ja lõin ja siis läks."

Mängu 87. minutil teenis kollase kaardi Aleksandr Dmitrijev, mis tähendab, et järgmises valikmängus võõrsil Sloveeniaga ta osaleda ei saa.

Võidumängu jälgis 6621 silmapaari.

Eesti tõusis seega kümne punktiga E-grupis kolmandaks, kui Šveits tuli välja kaheväravalisest kaotusseisust ja alistas kodus Sloveenia 3:2.

Milivoje Novaković viis sloveenid avapoolaja lõpus juhtima ja kolm minutit pärast teise poolaja algust tegi kapten Boštjan Cesar juba külaliste kasuks 2:0.

Šveitsi fantastiline tagasitulek algas alles 80. minutil, kui Josip Drmić lõi oma esimese värava. Neli minutit hiljem tegi Valentin Stocker 2:2 ja neljandal üleminutil lõi Drmić ka šveitslaste võiduvärava.

Inglismaa alistas võõrsil San Marino 6:0 (kaks väravat Theo Walcottilt, üks Wayne Rooney'lt, Ross Barkley'lt, Harry Kane'ilt ja kasu tõi neile ka Cristian Brolli omavärav).

Pärast seitset mängu on Inglismaal nüüd 21, Šveitsil 15, Eestil 10, Sloveenial 9, Leedul 6 ja San Marinol 1 punkt. Eesti on hetkel kolmandal kohal, mis tagab pääsu play-off mängudele.

Eesti ja Sloveenia kohtuvad omavahel teisipäeval Mariboris. Šveits läheb samal ajal vastamisi Inglismaaga.