VIDEO! Vene Kultuurikeskuses kõlavad legendaarse Georg Otsa laulud

Vene kultuurifestivali Tallinnas lõpetab laupäeval, 24. oktoobril tasuta kontsert “Georg Ots ja vene muusika”.

Pilt: Scanpix

VIDEO! Vene Kultuurikeskuses kõlavad legendaarse Georg Otsa laulud

Õnne Puhk

"Oma laulmisega ta nagu rääkis kuulajatele lugusid elust, armastusest, reetmisest ning lootusest. Sellega võitis ta inimeste südameid nii Eestis kui ka Venemaal ja Soomes. Mees väikesest Eestist, keda armastasid miljonid – loomulikult on ta legend!" ütles kontserdi korraldaja Eduard Toman.

33images

Tallinna vene kultuurifestivali 9Ѣ FEST raames tähistatakse sel aastal Georg Otsa 100 aasta juubelit kontsertkavaga "Georg Ots ja vene muusika". 24. oktoobril kõlavad Vene Kultuurikeskuses läbi aegade ühe Eesti suurima artisti repertuaaris olnud kaunid vene romansid, võimsad ooperiaariad ja rahva südame võitnud igihaljad laulud parimate solistide esituses.

Toman: "Mister X" ja tema aaria hakkas mind kummitama!

Armastatud Eesti näitleja, lavastaja ja laulja Eduard Toman on öelnud, et just Georg Ots mõjutas teda lapsepõlves lauljaks hakkama.

"Kuueaastasena nägin ja kuulsin Georg Otsa esinemist Ukraina linnas Harkovis, istudes ema süles operetiteatris. Mul seisab see pilt siiamaani silme ees. Mäletan, kuidas ta lausa lendas elegantselt publiku ette. Puupüsti täis saal aplodeeris pikalt ja laulja pidi ootama, kuni vaikust saab," meenutas ta.

"Siis hiljem nägin Otsa mängufilmis "Mister X" ja tema aaria seal hakkas mind kummitama. Ja veel "Viimne reliikvia", mis jooksis Harkovis dubleerituna vene keelde ja kõik laulud kõlasid Georg Otsa esituses vene keeles. Arvan, et see andis minu lauljaks saamisele impulsi," ütles ta.

Georg Otsa esitused on läbi aegade mõjunud inimestele võimsalt – nii ooperilaval kui ka kontsertidel. Toman ütles, et Otsa jaoks oli väga tähtis mitte lihtsalt laulmine ja oma hääle imetlemine, vaid aaria või laulu sisu. "Võib isegi öelda, et tekst oli tähtsam kui muusika. Oma laulmisega ta nagu rääkis kuulajatele lugusid elust, armastusest, reetmisest ning lootusest. Sellega võitis ta inimeste südameid nii Eestis kui ka Venemaal ja Soomes. Mees väikesest Eestist, keda armastasid miljoneid – loomulikult on ta legend!"

Toman ütles, et talle meeldivad väga vene romansid Georg Otsa esituses. "Mõnda neist laulan ka ise, minu repertuaaris on veel Raimond Valgre "Peagi saabun tagasi su juurde" Otsa versioonis ja Arne Oidi "Vana meloodia" vene keeles – nii, nagu seda laulis Georg Ots. Mõnikord julgen ka laulda Mister X-i aariat," sõnas ta.

Kõlavad kaunid vene romansid ja ooperiklassika

Kuigi Toman on laupäevase kontserdi korraldaja, ei saa ta ise kahjuks tervislikel põhjustel laval kaasa lüüa.

Kontserdil esinevad Aleksander Nekrassov, Pavlo Balakin, Toomas Kuter, Vjatšeslav Reznitšenko, Vladimir Ignatov jt. Georg Otsa repertuaaris oli lai valik vene romansse, kaasaegsete vene heliloojate laule ja loomulikult vene klassikute ooperid – paljud suure artisti esituses inimeste südamed võitnud lauludest kõlavad ka sellel kontserdil.

Olete oodatud kontserdile Vene Kultuurikeskuses (Mere puiestee 5) 24. oktoobril kell 18.

Kontsert on tasuta!

Kontserdile pääseb sisse vaid maskiga – maske jagatakse tasuta ka kohapeal.

 

 

 

 

Laadimine...Laadimine...