11 kommentaari

olukord

Vasta kommentaarile

Lasnamäel elab umbes 40% ka eestikeelseid.

kolm kohalikku

Vasta kommentaarile

Mingit nn keeleprobleemi ajalooliselt Revalis, Revelis, Tallinnas ei ole seega kolm kohalikku ja uuemal ajal kaks veel lisaks. Ja milles siin probleem keeled suhu Euroopa tavaline. Kui inimene tahab tööd ja ametit siis keeled suhu. Ja igati polti ja voltiga vaid oma emakeeles millises siis veel. Kui ajukirurg või tuumafüüsik tahab pedaalida siis eesti keel suhu ole siis ibo, joruba või koguni hausa mandingost rääkimata.

kasvab mühinal

Vasta kommentaarile

Lasna kasvab nagu mühinal ja ei mingit mingite tegelaste Peatage keegi ei kavatsegi Lasnat peatada. Lugematud sotsagrolinnakud üle Eesti muudkui tühjenevad ja Ida-Virus varsti ulub vaid hunt - kõik ühiselt koos Lasnal. Vast lõpetab siis mõttetu ilkumise kuskil olla mingi geto vaata kinnisvarahindu raske või.

Väike Leedu

Vasta kommentaarile

Jossif Stalin andis Nõukogude Leedule üle Väike-Leedu elik Meemelimaa ja koos Meemeliga. Vist momendil Klaipeda nimega. Lisaks mitmekordsel kingiti Leedule Leedu Vabariigile ja Nõukogude Leedule Wilno ja kogu Wilno vojevoodkond Vilnius seega. Nõukogudemaa ja Leedu koostöö siis vaenlane ju ühine.

Noor

Vasta kommentaarile

Eestlased ja venelased ei kuulu tegelikult samasse kultuuriruumi - eestlased kuuluvad (üldiselt) luteri- ja venelased õigeusu kultuuriruumi, isegi kui nad pole usklikud. Seal on üsna põhimõtteline vahe. Sellega seoses peavad eestlased Eestit ja ennast üldjuhul Põhja-Euroopasse kuuluvaks ning venelased Ida-Euroopasse kuuluvaks. Ei tasuks ka unustada, miks venekeelsed Lasnamäele ja mujale Eestisse saabusid. Tegemist oli otseselt NSV liidu venestamispoliitikaga. Enne teist maailmasõda moodustasid eestlased ligikaudu 88% kõikidest elanikest (sarnane tänapäeva soomlaste osakaalule Soomes) ja ülejäänu väikesed põlis vähemusrahvad sakslased, peipsivenelased ja rannarootslased. Nõukogude okupatsiooni aeg viis eestlaste osakaalu mõnel aastal vaid 59% juurde. Eestlaste osakaal pole siiani taastunud (ligikaudu 68%). Seega on raske rääkida segregatsioonist kui Tallinna ja Eesti põhiprobleemist. Loomulikult on kõik edasipüüdlikud venelased ja muudest rahvustest inimesed Eestisse teretulnud, kui aksepteerivad Eestit kui vaid eestikeelset ühiskonda (kaasa arvatud vaid eestikeelset haridust, teenindust jne).

meenutaja postitas:

Aastal 1954 pakkus gensek Hruštšov Leedule Kaliningradi oblastit. Leedu kommunistid ütlesid sellest ära, sest Leedu saanuks sellega 1 milj. venelast oma koosseisu.
Aastal 1990 pakuti Kaliningradi ka Saksamaale, kes samuti "kaubast" ära ütles.
Krimm õnnestus aastal 1954 siiski Ukrainale "kinkida".

https://zen.yandex.ru/media/nhl_shilkov/v-svoe-vremia-litovskaia-ssr-i-germaniia-otkazalis-ot-kaliningrada-prichiny-etogo-5faf92428d19932be1dcd27b

mõhk ja tölpa

Vasta kommentaarile

Kui lasnamäelased Lasnamäele massiliselt metsa istutaksid, siis see ju geto ei oleks.

nõmmekas postitas:

Siis oleks Nõmme...

Aga ka stiilinäide Berliinist, kus araabia ja tšetšeeni gängid omavahel maid jagavad!
https://www.inopressa.ru/article/13Nov2020/bild/berlin.html

eeslinnadesse koheselt

Vasta kommentaarile

Eestis tuleb vastavatel kompetentsetel struktuuridel korraldada kõigi elanike tutvumisreise Pariisi eeslinnadesse elik jõuline vabanemine Lasnast äärmiselt jõuline. Miks mitte kaasates sisekaitsereservi hindamatu kogemus tegelt. Või alustab Idakeskusega siis Rinkeby ja Roosiaed vast siiski parim eeslinnad Pariisis.Kui saab korraldada neegrijahti iidses Mali Impeeriumis miks mitte ekskursioonid eeslinnades Pariisis sisekaitsereserv toeks. Allahuakbaar tagument urvakil.

ehedat getot Arabo-Pariisi Negrot

Vasta kommentaarile

Ilmselt suur osa tegelastest ei ole midagi kuulnudki kinnisvarataksidest Talinas ja Lasnas saaks aga kätte euruse korteri sotsagrolinnakus ikkagi soodsalt. Ja ehedast getoelust Negro-Arabo Pariisi mis muud kui Pariisi Euroopa sovetti KGB-d momendil vist takistamas põle. Ehedat getoelu ja rammusaid kinnisvaratakse oodates Negro-Talina ja Negro-Lasnat allahuakbaar tagument urvakil.

Vaatleja

Vasta kommentaarile

Mind isiklikult eestlasest lasnamäelasena see küll ei solva. Sellised asjad panevad üksnes kaasa tundma neile, kellele Jumal pole neid luues piisavalt mõistust kinkinud ja kes seetõttu alati ise hästi aru ei saa, mis soga nad parasjagu suust välja ajavad.

Laadimine...Laadimine...