Viljandimaal jäi viieliikmeline karupere jälgimiskaamera ette

Viis aastat tagasi leiti Ida-Virumaalt koguni viie pojaga karuema. Tolle kohta tekkis küll kahtlus, et ehk oli karuema mõne väikse mõmmiku lapsendanud.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Viljandimaal jäi viieliikmeline karupere jälgimiskaamera ette

Toimetaja: Moonika Tuul

Viis aastat tagasi leiti Ida-Virumaalt koguni viie pojaga karuema. Tolle kohta tekkis küll kahtlus, et ehk oli karuema mõne väikse mõmmiku lapsendanud.

Viljandimaa Vambola jahiseltsi mehed olid rõõmsalt üllatunud, kui Suislepa jahimees Marko Mihailišin leidis Vambola ja Suislepa piirikraavi lähedal soolaku juurde üles pandud jälgimiskaamerast ülesvõtteid karuemast nelja pojaga, vahendas BNS maakonnalehte Sakala.

Vambola jahiseltsi esimehe Tarmo Araku sõnutsi tekitas see rõõmsat elevust, sest alles mõne aastakümne eest mesikäppi sealkandis üldse polnud. Suur karupere oli jäädvustatud 9. septembri keskpäeval. Septembri algul oli sama kaamera kinni püüdnud soolaku juurde tulnud isakaru.

"Mullu kevadtalvel jäi sellest paigast kilomeetri kaugusel minu kaamerasse emakaru suuremate poegadega. See võis olla sama mesikäpp oma eelmise pesakonnaga," sõnas Arak.

Viljandimaale oli tänavu antud kolm karulaskmisluba ja need kasutati ära 13 päevaga. Tarmo Arak arvas, et kui mesikäpad kurja ei tee, siis keskkonnaamet tänavu rohkem lubasid ei väljasta. Eestis tänavu välja antud 61 karuküttimisloast on praeguseks kasutatud 47. Ulukiseire aruande kohaselt oli läinud aasta sügisel Eestis ligikaudu 700 karu.

Kiskjate uurija Marko Kübarsepa sõnutsi on arvukus viimase saja aasta suurim ning on saavutatud küttimise piiramise ja üsna heade elutingimuste tõttu. Karud on hakanud ühtlaselt üle Eesti levima. Kübarsepp ütles, et neli poega on ühel karul haruldane, aga siiski täiesti võimalik. Samasuguseid teateid on Eestis tulnud peaaegu igal aastal ja viis aastat tagasi leiti Ida-Virumaalt koguni viie pojaga karuema. Tolle kohta tekkis küll kahtlus, et ehk oli karuema mõne väikse mõmmiku lapsendanud.

Kübarsepa teada emakarud võõraste poegade vastu agressiivsed ei ole, aga isakarud võivad teise pesakonna poegadele ohtu kujutada küll. «Ma ise nägin kolm aastat tagasi Kilingi-Nõmme kandis emakaru nelja pojaga ning see oli väga mõnus vaatepilt,» kõneles kiskjauurija.

Tavaliselt on karudel siiski üks või kaks poega.

Laadimine...Laadimine...