Viru tänava lilleturg saab aasta lõpuks värske ilme

Lilleturu katusele tuleb klaaspiirdega kohvikuterrass, müügikioskid saavad sooja ja kuiva põranda ning korralikud kivist vaheseinad.

Pilt: Scanpix

Viru tänava lilleturg saab aasta lõpuks värske ilme

Ott Rammo

Lilleturu katusele tuleb klaaspiirdega kohvikuterrass, müügikioskid saavad sooja ja kuiva põranda ning korralikud kivist vaheseinad.

11. septembril algab Viru tänava lilleturu remont. Tallinna Turgude direktor Kersti Otteson ütles Pealinnale, et riigihanke võitnud ehitusfirma Tarrest LT OÜ remondib lilleturu kioskite fassaadi, remondib katuse ja sissepääsud, paigaldab uued markiisid ja valgustid, uuendab müügimööbli ja kommunikatsioonid ning rajab katusele istumisala.

"Müügikioskite katusele rajatakse tulevase kohviku tarbeks terrass," ütles Tarrest LT OÜ juhatuse liige Ergo Lang. "Praegu on seal lihtsalt muruplats."

Et vihm ei sajaks sisse

Terrassi Viru tänava poolse külje ette tuleb 90 cm kõrgune klaaspiire. "Praegu on bokside katuse peal väike äär, mis seal, kus park algab, on kõrgem. Sinna tehakse klaasist piirde jaoks kaks ava sisse," rääkis Otteson. Istumisalale ehitatakse kiviparketist põrand ja eraldi valgustus ning ala ümbritsetakse klaaspiirdega.

Mugavamaks muutub ka lillemüüjate elu. Seni imbus Musumäelt müügipaviljonidesse vihmavesi, mis tegi müüjate jalgealuse märjaks. Remondi käigus võetakse bokside tagasein lahti ning ehitatakse sinna drenaaž ja äravool.

Müügiboksid saavad uued betoonpõrandad ja põrandakütte, mis muudab jalgealuse soojaks. "Kas te kujutate ette, et peaksite talvel tundide kaupa olema seal külma põranda peal?" küsis Otteson.

Remondi ajal osa tänavast piiratud

Põranda alla tulevad ka uued kommunikatsioonid, nii et edaspidi on kõigis boksides vesi ja kanalisatsioon. Müügibokside vahele kerkivad seniste kipsist seinte asemel kivist seinad.

Remondi ajaks piiratakse Viru tänavast aiaga umbes viie meetri laiune ala. "Me oleme ise aia taga, teeme seal tööd. Aeg-ajalt, kui on vaja sinna materjale tuua ja konteinereid tühjendada, tuleb rahvamass kuidagi teisele poole teed suunata. See on ainuke tülikas asi," mainis Lang.
Remont läheb maksma 383 549 eurot. Töö saab valmis 22. detsembriks ning selle ajani on lilleturg kahjuks suletud.

Mustamäe turu sügislaadal esineb Boris Lehtlaan

Laulja Boris Lehtlaan esitab laadal Eesti heliloojate, näiteks Albert Uustulndi ja Arne Oidi laule.

Traditsioonilisel sügislaadal, mis toimub 9. septembril Mustamäe turul, saab osta ja kaubelda sügisandidega. Erinevalt tavalisest turupäevast on laat mõeldud kogu pere päevana. Kell 12 esinevad Boris Lehtlaan ja Are Jaama. Lehtlaan ütles, et talle meeldib vabas õhus laulda ja väga keerulisi laule ta laadal ei esita. "Laulan selliseid mõnusaid lugusid, mida inimesed saavad kaasa laulda. Eesti heliloojatelt, Albert Uustulndilt ja Arne Oidilt," selgitas ta. "Eks lugude valik oleneb ka publikust. Kui seal on lapsi, siis laulan neilegi. Are Jaama laulab paar lugu, tal on praegu kitarriga väga hea koostöö. Ja kolm lisapala tuleb ka."

Laat on avatud kella 9-18.

Laadimine...Laadimine...