Westholmi kool võib saada ronimisseina ja näitlejaõppe

Kooli laienemine tooks hooned kokku, tekitaks ronimisseina ning aitaks loobuda õhtusest vahetusest.

Pilt: Scanpix
Haridus

Westholmi kool võib saada ronimisseina ja näitlejaõppe

Triin Oja

Kooli laienemine tooks hooned kokku, tekitaks ronimisseina ning aitaks loobuda õhtusest vahetusest.

Jakob Westholmi gümnaasiumi direktori Rando Kuustiku sõnul võib kooli pikaaegne laienemisunistus peagi teoks saada. "Oleme seda juba 20 aastat oodanud," lausus direktor. "Ma loodan, et lähiajal saavad need kauaaegsed ootused tõeks."

Praegu on laienemisprojektile algatatud juba uus detailplaneering, sest vana ei seisnud enam kooli huvide eest. Kui detailplaneering peaks järgmisel aastal kinnituse saama, on võimalik arendusega edasi minna.

"Ruumipuudus on praegu täiesti hullumeelne. Õpetamine käib keldrist katuseni, mis iseenesest on ju vahel vahva, aga eks me oleme ka leidlikud ja jaganud end linnaruumis mitmete muude kohtade vahel," selgitas Kuustik. "Näiteks on meile vastu tulnud ehituskool, meie poisid käivad seal."

Teistega pole vaja konkureerida

"Ma loodan, et laienemine toob uusi võimalusi ja annab meile tagasi ka ajaloolise näo, mida vana Jakob Westholm ju kogu aeg ajas – humanitaarne haridus, millele me lisame kindlasti ka muusika," rääkis Kuustik. "Meil ei ole kavas teistega konkureerida, vaid paista silma just omanäolisusega."

Koolijuht lisas, et laienemisega suureneb märgatavalt ka kooli mahutavus ning viimaks saab loobuda õhtusest vahetusest. "Oleme siis koondatud ühele territooriumile, kooliperel pole vaja läbida pikki vahemaid."

Veel saab kool laiendusega paremad sportimisvõimalused, millest põnevaim on ronimissein. "Uus maja annab ka selle võimaluse, et me ei pea käskude ja keeldudega hoidma vana maja, mis peab säilima. See annab õpilastele võimaluse rohkem liikuda – ruumi on nii palju, et ei pea õlg õla kõrval mööda maja kõndima," rääkis direktor.

Sel õppeaastal hakatakse uuendama kooli õppekava. "Meil on nüüd juubeliaasta – 120," lausus Kuustik. "Oleme suured muutused korraga ette võtnud. Õppekava hakkab vaatama rohkem gümnaasiumiosa peale ja me arutame, mida saame pakkuda õpilastele vabaainetena, seda ka põhikoolis. Valikainete osas võiks olla suurem koostöö teiste koolidega."

Kultuurne suund

Praegu on põnevaimad valikained koolijuhi sõnul näiteks esmaabi ning protokoll ja etikett. "See viimane on seotud avaliku esinemisega ja lõimitud ka mitme teise õppeainega. Aine annab õpilastele võimaluse näha väga palju Eesti Vabariigi institutsioone, kuhu nad tavaliselt ei pääse. Igal aastal käime välisministeeriumi protokolliosakonnas, samuti oleme käinud presidendi residentsis. Riigikaitse suuna üks valik-

aineid on aga esmaabi. Uue maja plaanid on seotud ka kooli kavatsusega suunduda filmi- ja teatrimaailma."

Veel kavatsetakse laiendada õpetatavate keelte valikut – praegu on neid kuus, kuid kunagi olevat Westholmi gümnaasiumis saanud õppida lausa 20 eri keelt.

Koolirõõm ja head tulemused käivad koolijuhi sõnul käsikäes: "Tähtsaim on kindlasti õnnelik laps, siin ei ole mingit küsimust. Kui õnnelikul lapsel on hea õpitulemus, siis sinna võib ka pürgida. Aeg on kõigil muutuda teistsuguseks, ka meie koolil."

Laadimine...Laadimine...