Eakate peol paitab kõrvu Marko Matvere oma merelauludega

Eakate festivalil saab õppida võimlema, hammaste ja proteeside eest hoolitsema, öösel paremini magama ja õigesti toituma.

Pilt: Scanpix

Eakate peol paitab kõrvu Marko Matvere oma merelauludega

Ivo Karlep

Eakate festivalil saab õppida võimlema, hammaste ja proteeside eest hoolitsema, öösel paremini magama ja õigesti toituma.

Apotheka apteekidest saab tasuta kutsed 60+ festivalile, mis toimub 5. ja 6. oktoobril Tallinnas Salme kultuurikeskuses. "Ainsal eakatele mõeldud üleriigilisel suurüritusel on nii hariv kui ka mõnusat meelelahutust pakkuv pool," ütles festivali korraldava MTÜ Inkotuba direktor Eha Topolev. "Saab kuulata terviseteemalisi loenguid, võtta osa töötubadest ja võimlemistundidest ning nautida tantsuetendusi ja muusikat."
Tervetest hammastest ja tervena elatavast elust kõneleb Kaarli Hambapolikliiniku proteesiala vanemarst Liis Talvik. TENA tervisevõimlemist tutvustab Pille Trolla. Doktor Mihkel Zilmer jagab soovitusi, kuidas peaks inimene toituma vanuses 50+ kuni 100+.

Võta sõbergi kaasa!

Õigest toitumisest vanemas eas hiina meditsiini tarkuste seisukohalt räägib meditsiinidoktor Rene Bürkland. Unest ja vanema ea uneprobleemidest kõneleb doktor Tuuliki Hion Unimed ühendatud kliinikute unekeskusest.

Ida-Tallinna Keskhaigla veresoontekirurg dr Veronika Palmiste teeb juttu veenilaienditest ja diabeetilistest jalgadest. MTÜ Eesti abi- ja teraapiakoerte ühing tutvustab, millist abi võib saada nende koertest.

Kohapeal on võimalik soetada kaheeurone pilet ka eriprogrammist osa saamiseks. Et tänavune festival kannab mõtet "Meri kõneleb", on eriprogrammi pileti ostjatel muu hulgas võimalik nautida Marko Matvere esitatavaid merelaule ja kuulata tema meenutusi merereisidest.
"Matvere on kindlasti selline esineja, kelle laulud kõnetavad ka eakaid inimesi," lausus Topolev. "Kaks eurot on sümboolne tasu nii hea muusika eest. Aga ka maja teistel korrustel näeb esinemisi ja pakutakse mitmeid huvitavaid tegevusi. Näiteks tantsusaalis on pidevalt eakate taidluskollektiivide kontserdid. Nii et tegemist ja vaatamist jagub küllaga ka neile, kes eriprogrammi üritustest loobuvad."

Korraldaja soovitas kõigil varuda tulekuks ja kohalolekuks piisavalt aega ja võtta ka sõber või sõbranna kaasa. "Kui mõni huvitav üritus on kavas teisega ühel ajal, siis võib ju tulla mõlemal päeval, üsna paljud ettevõtmised toimuvad mõlemal päeval," lisas ta.

Tasuta kutse apteegist

Topolev tänas Tallinna abi eest ürituse korraldamisel. "Tallinna linnale peame siinkohal ütlema suure tänu, et ta on toetanud meid rahaliselt selle ürituse korraldamisel," ütles ta. "Ilma toetajateta kahjuks niisugust suurt üritust korraldada ei saa. Kui poleks juba mitmendat aastat Tallinna abi, siis ei oleks ka seda toredat ettevõtmist."

60+ festivalile pääsemiseks tuleb küsida Apotheka apteekidest tasuta kutset. Festivalil on ka apteegi nõuandepunkt, kus saab teha tasuta tervisemõõtmisi ning küsida asjakohast tervisenõu. Salme kultuurikeskuse uksed on festivalipäevadel avatud kella 9.30-17. Vanemaealiste seas väga populaar-seks saanud ettevõtmine toimub tänavu juba seitsmendat korda, mullu külastas festivali 4500 inimest.

Laadimine...Laadimine...