Interpreetide Liit avab hooaja romantismiajastu sonaatide õhtuga

21. hooaja kontserdil esinevad tšellist Valle-Rasmus Roots ning pianist Sten Lassmann. Kavas kõlavad Johannes Brahmsi sonaadid tšellole ja klaverile.

Pilt: Eesti Interpreetide Liit

Interpreetide Liit avab hooaja romantismiajastu sonaatide õhtuga

Toimetaja: Sandra Lepik

21. hooaja kontserdil esinevad tšellist Valle-Rasmus Roots ning pianist Sten Lassmann. Kavas kõlavad Johannes Brahmsi sonaadid tšellole ja klaverile.

Eesti interpretatsioonikunst on heal järjel ning meie pillimängijate, lauljate ja dirigentide tase erakordselt kõrge. "Suurt rõõmu valmistab meie noorte interpreetide põlvkond, kelle kunstilised ja professionaalsed püüdlused on toonud edu nii Eesti kui ka maailma kontserdilavadel, samuti rahvusvahelistel konkurssidel," sõnab Eesti Interpreetide Liidu juhatuse esimees Ivari Ilja. "Algaval kontserdihooajal soovime tutvustada kuulajatele Eesti Interpreetide Liidu mitmekesist liikmeskonda, kuhu kuuluvad eranditult eesti muusika silmapaistvad interpreedid."

Hooajal 2019/2020 on Interpreetide Liidu kontserte võimalik nautida Tallinnas Mustpeade majas, Kadrioru kunstimuuseumis, Niguliste muuseumis, Estonia kontserdisaalis ning Teaduste Akadeemia saalis aga ka väiksemates Eestimaa paikades. Nii jõuavad järgmiste kuude jooksul kontserdid näiteks Puurmani, Põlvasse, Jõhvi, Viljandisse, Tartusse, Pärnusse ja mitmele poole mujale Eestisse. Uuel hooajal astub lavalaudadele 63 interpreeti 17 erinevalt erialalt ning kõlab muusika barokist kaasajani. Teiste seas astuvad hooajas ülesse Silvia Ilves, Heigo Rosin, Linda-Anette Verte, kaksikud Katarina Maria Kits ja Marcel Johannes Kits, Indrek Leivategija, Mati Mikalai, ansambel Una Corda, Tallinna kitarrikvartett ning paljud teised.

Täna kell 19 annavad Mustpeade maja saalis hooajale avalöögi Valle-Rasmus Roots tšellol ja Sten Lassmann klaveril. Valle-Rasmus Roots on olnud edukas mitmel konkursil. Ta on Eesti noorte keelpillimängijate konkurss-festivali laureaat (2011 ja 2013). 2016. aastal võitis ta Eesti Yamaha stipendiumikonkursi. Aastatel 2011-2013 oli ta maineka Astona International suveakadeemia täisstipendiaat. Eesti üks väljapaistvamaid pianiste Sten Lassmann on suure tähelepanu osaliseks saanud nii kodu- kui välismaal. Ta on edukalt andnud soolo- ja kammerkontserte ning soleerinud mitmete orkestrite ees.

Erilist tähelepanu on Lassmann pälvinud Heino Elleri klaveriloomingu esitamise, uurimise ning tutvustamise eest olles salvestanud kogu Eller klaverimuusika, 206 teost. Tunniajasel kontserdil kõlavad helilooja Johannes Brahsmi sonaadid tšellole ja klaverile. Valle- Rasmus Rootsu sõnud iseloomustab Brahmsi sonaate tõsine läbikomponeeritus, pianistlik lähenemine tšellole ning ansamblipartnerite hierarhiavaba põimumine. "Nende sonaatide mängimine on ühtaegu nii suur privileeg kui ka ülim kunstiline väljakutse interpreetidele," leiab noor tšellist.

Vaata lisainfot siit.

Laadimine...Laadimine...