Kadriorus saab kuulata Soome ja Austria muusikuid

Pühapäeval, 5. veebruaril kell 17 toimub Kadrioru kunstimuuseumis Soome Vabariigi 100. juubeliaastale pühendatud kontsert, kus esinevad väljapaistvad muusikud Soomest ja Austriast. Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Pilt: Kadrioru kunstimuuseum / Pildil: Emmanuel Tjeknavorian

Kadriorus saab kuulata Soome ja Austria muusikuid

Pühapäeval, 5. veebruaril kell 17 toimub Kadrioru kunstimuuseumis Soome Vabariigi 100. juubeliaastale pühendatud kontsert, kus esinevad väljapaistvad muusikud Soomest ja Austriast. Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Lossimuusika kontsert 5. veebruaril toob Kadrioru lossi esinema 2015. aasta Rahvusvahelise Sibeliuse-nimelise viiuldajate konkursi laureaadi ja parima Sibeliuse viiulikontserdi esitaja eripreemia võitja, Austriat esindava Armeenia juurtega Emmanuel Tjeknavorian. Koos temaga musitseerivad Sibeliuse Akadeemia viiuliprofessor Réka Szilvay, viooladel Atte Kilpeläinen ja Annariina Jokela ning tšellistid Lauri Kankkunen ja Heike Schuch.

Tallinnast vaid 82 kilomeetri kaugusel Helsingis kogunevad iga 5 aasta tagant parimad noored alla 30-aastased viiuldajad, et osaleda rahvusvahelisel Sibeliuse-nimelisel viiuldajate konkursil. Tegemist on põhjanaabrite ühe tähtsama kultuurisündmusega, mis on algusest peale olnud erakordselt ambitsioonikas. 1965. aastal toimunud esimese konkursi žürii koondas oma aja väljapaistvamaid muusikuid: dirigendid Sir John Barbirolli, Herbert von Karajan ja Eugene Ormandy, heliloojad Zoltán Kodály ja Igor Stravinski, viiuldajad Yehudi Menuhin, David Oistrahh ja Henryk Szeryng. Konkurss on 50 aastaga saavutanud vankumatu maine kogu maailmas ja laureaatide nimekiri on rohkem kui esinduslik: Oleg Kagan, Liana Isakadze, Pavel Kogan, Yuval Yaron, Viktoria Mullova, Sergei Stadler, Leonidas Kavakos, Pekka Kuusisto, Elisabeth Batiashvili jne.

5. veebruari Lossimuusika kontserdi kava pakub nüüdismuusikat ja 20. sajandi klassikat soolopillidele, õhtu teises pooles kõlab monumentaalne Johannes Brahmsi keelpillisekstett op 18. Vaheaja sisustab Soome Instituudi korraldatav vestlus sarjast "100 talks – kutsu soomlane rääkima", kõnelejaks Réka Szilvay. Klassikaraadio teeb Lossimuusika 4. sünnipäeva märkivast kontserdist otseülekande.

Rahvusvaheliselt tunnustatud muusikute esinemine Kadriorus saab teoks tänu headele partneritele ja heldetele toetajatele. Kontserdi patrooniks on firma Data Print. Soome muusikute tulekule pani õla alla ka Soome Instituut. Lossimuusika kontserdisarja toetab Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Rahvusvaheline kammermuusika kontsertide sari Lossimuusika sai Kadrioru kunstimuuseumis alguse 2014. aasta veebruaris ja selle kunstiline juht on Aare Tammesalu. Kontserte korraldavad Loovüksus MTÜ, Eesti Kammermuusika Ühing ja Eesti Kunstimuuseum – Kadrioru kunstimuuseum.

Laadimine...Laadimine...