Kesklinn kutsub Jaani kirikusse Birgiti tasuta advendikontserdile

Jaani kiriku advendikontserdil saab tasuta Birgitit kuulata ning Kopli ametikoolis kaminakühvleid, piparkoogivorm, geelküünlaid, rätinukke, nõelapatju, šokolaaditrühvleid, käsitööseepe ja jõulukaarte meisterdada.

Pilt: Scanpix

Kesklinn kutsub Jaani kirikusse Birgiti tasuta advendikontserdile

Kai Maran

Jaani kiriku advendikontserdil saab tasuta Birgitit kuulata ning Kopli ametikoolis kaminakühvleid, piparkoogivorm, geelküünlaid, rätinukke, nõelapatju, šokolaaditrühvleid, käsitööseepe ja jõulukaarte meisterdada.

Kesklinna valitsus korraldab 8. detsembril kell 18 Jaani kirikus tasuta advendikontserdi, kus laulab Birgit. Teda saadavad Peter Põder kitarril ja Charles Aaron Zobel klaveril.
Mustamäe kutsub 11. detsembril kell 12 huvilisi Kultuurikööki (Ehitajate tee 82) kogupereüritusele "Kakukese jõuluseiklus Mustamäel". "Jõuluetendus räägib loo lõbusast Kakukesest, kes selle asemel et lasta end ära süüa, otsustab hoopis rändama minna," ütles Kaja kultuurikeskuse projektijuht Ivika Pürkson, kelle sõnul küpsetatakse Kakuke valmis moodsas ja koduses köögis. Ometi läheb see kaduma. "Tegemist on lavastusega, kus ka lapsed ise näidendis kakukest otsides kaasa löövad," rääkis  Pürkson. "Appi tulevad ka Mustamäe noortekeskuse abilised ja paljud teised."
Piletid hinnaga 3 eurot müügil Piletilevis kuni 8. detsembrini.
10. detsembril kella 12-17 on Kopli ametikooli ruumides (Kopli 98) avatud ligi 30 kingituste meisterdamise tasuta töökoda. Meisterdada saab puidust, pärlitest, tekstiilist, paberistja metallist jõulukaunistusi nagu ehted ja küünlaalused. Samuti jõulukompositsioone ning nahast, puidust ja metallist tarbeesemeid nagu kaminakühvlid ja piparkoogivormid, geelküünlad, rätinukud, nõelapadjad, šokolaaditrühvlid, käsitööseebid ja jõulukaardid.
"Perepäev pakub odavaima, omapärasema ja lihtsama viisi jõulukinke soetada," ütles Kätlin Viksne linna ettevõtlusametist. "Nii õpetus kui ka materjalid on tasuta, lisaks anname kingikoti kaasa!"
Jõulukohvikus pakuvad ametikooli õpilased enda valmistatud suupisteid ja maiustusi. Päeva juhib Peeter Kaljumäe. Jõululaadal pakutakse käsitöötooteid, tekstiili-, toidu- ja tarbekaupu. Kella 17-20 on Põhja-Tallinna noortekeskuse saalis kavas tasuta tantsuõhtu.
Puuetega inimeste koda (Endla 59) korraldab 6. detsembril jõuluturu. Kella 12-19 müüakse puuetega inimeste valmistatud käsitööd, avatud on kohvik, samas saab töötubades õppida näiteks kingikoti valmistamist. Jõuluturul on võimalik maksta ainult  sularahas.
Ka Astangu kutserehabilitatsiooni keskuses (Astangu 27) 10. detsembril kella 10-15 toimuv traditsiooniline heade asjade jõululaat annab suurepärase võimaluse leida endale või oma kallitele kingikotti midagi omanäolist. Samal ajal saab toetada erivajadustega inimesi. Osaleda on lubanud Tugikeskus Juks,  pimemassööride ühing, MTÜ Think, MTÜ Kakora, Tallinna vaimse tervise keskus, Kadaka põhikool, Käo päevakeskus, OÜ Solve et Coagula jt. Maksta saab samuti vaid sularahas.
Omalaadse jõulutäika korraldab 16. detsembril kell 12 ja 17. detsembril kell 17 Kodulinna maja (Gümnaasiumi 3). Osta saab vanu raamatuid, toredat majakaupa, retro- ja mitte nii väga retrorõivaid, vinüülikaid, aiasaadusi, moose, taimeteesid, kasutatud kontoritoole ja muud pudipadi.
17. detsembril kella 10-20 toimub Kultuurikatlas (Põhja puiestee 27a) tasuta sissepääsuga Disanimarket, kus letid lookas Eesti disainerite loomingust ning valik ulatub naha- ja riidekaupadest sisustustoodeteni.
----------------------------------


Keldi jõulukontsert ja filmihommik lastele


Mustpeade maja valges saalis algab 9. detsembril kell 19 kontsert "Diplomaatilised noodid. Keldi jõulud", kus esineb ansambel Dordan Iirimaalt. Iiri õnnistussõnu ja keldi palveid loeb Jaan Tammsalu (pildil). Pilet 15 ja 10 eurot.

Lindakivi kultuurikeskuses (Koorti 22) toimub 16. detsembril kell 18 jõulukontsert, kus esinevad meesansambel Vanaisad, naisansambel Miraaž, orkester Liivabänd, laste laulustuudio Nupukesed, koreograafiastuudio Lootos, spordiklubi Nord tantsijad ja Agneta tantsukool. Pilet maksab 5 eurot.

Laadimine...Laadimine...