Lauluväljaku jõulumaa meelitab Daniel  Levi ja Sandra Nurmsalu kontserdiga

Raekoja platsi jõuluturult saab osta kala ja parti ning rääkida jõuluvanale oma salasoove, lauluväljaku jõulumaa aga kutsub rongiga sõitma ning Daniel Levi ja Sandra Nurmsalu kontserti kuulama.

Pilt: Scanpix

Lauluväljaku jõulumaa meelitab Daniel Levi ja Sandra Nurmsalu kontserdiga

Kai Maran

Raekoja platsi jõuluturult saab osta kala ja parti ning rääkida jõuluvanale oma salasoove, lauluväljaku jõulumaa aga kutsub rongiga sõitma ning Daniel Levi ja Sandra Nurmsalu kontserti kuulama.

Tänavugi hargnevad Raekoja platsi jõulupuu juurest kiirtena jõuluhõrgutisi ja käsitöötooteid pakkuvad kaubamajakesed. Traditsiooniliselt on kingitused ja maiustused suuremalt osalt eestimaist päritolu. Kohalike gurmeetoodete kiosk pakub laia valikut, mis ulatub tuntud jõuluroogadest nagu hapukapsas ja verivorst kala ja pardini. Üle kogu platsi hõljub vürtsikas piparkoogi- ja glögilõhn, mis on kohale meelitanud turiste Euroopa kaugematestki nurkadest. Viimane Euroopa jõuluturgude baromeeter näiteks hindab Tallinna Euroopa soodsaimaks jõuluturuks.

Briti posti loodud baromeetri andmeil tuleb nädalavahetus kahele Tallinnas kolmandiku võrra odavam kui Stockholmis, vastavalt 626 ja 932 eurot.  Hinna sisse on koos transpordipiletite ja majutusega arvestatud ka joogid ja snäkid jõuluturul. Raekoja platsi jõuluturg on kogunud ka üleilmset tuntust, nii paigutas uudistekanal CNN turu kolm aastat tagasi maailma kaheksa kõige ilusama talvevaate hulka.

Lastele karussellid

Raekoja platsi jõuluturu juhataja Maive Nahksepa sõnul on linna jõuluturgu igal aastal pisut uuendatud. Jõuluturu kontserdilava ehib üle 600 jõulutähe ja seal astub tänavu üles umbes 1700 esinejat: rahvatantsuansamblid Sõleke ja Viisuveeretajad, Märt Agu Tallinna Tantsuakadeemia rahvatantsurühmad, üheksakordne koolitantsu laureaat Carolina Tansustuudio, Euroopa meistrivõistlustelt kõrgeid medalikohti toonud tantsuklubi Free Flow jpt.

Lapsi rõõmustavad karussellid. Jõuluvana seab end sisse oma majas, kus iga päev kella 12-18 saab talle luuletusi lugeda ja kingisoove kõrva sosistada. Parimad salmilugejad ja väga head lapsed saavad ka maiustusi.
Tänavu vahetati väljaku jõuluvalgustid soojema valguse vastu ning erakordselt tihe ja kaunis kuusepuu sai uued LED-lampidega valgusketid. Kokku valgustab jõuluturgu Raekoja platsil üle 40 000 tulukese.

"Kõik kaunistused on taaskasutatavast materjalist, oleme keskkonnasäästlikud," ütles Kesklinna vanem Alar Nääme. "Sel aastal on jõulukuuse valgustust täiendatud ligi 1500 LED-tulega, 250 klaaskuuliga ning sajakonna kuldse ja punase südamekujuline ehtega."

Kingid ka abivajajaile

Lauluväljakul, kogu pere jõulufestivalil aga ootab 16. ja 18. detsembril kõiki suur Tallinna jõululaat. "Algne jõululaada mõte kasvas korraldamise käigus festivaliideeks," ütles seal laata korraldava MTÜ Tallinna Jõululaat esindaja Jürgen Visnapuu. "Näib, et inimeste ootus toreda jõulumeeleolu ja muusika järele on väga suur. Nii aitavad lauluväljakul ehtsa jõulutunde loomisele kaasa paljud tuntud esinejad, pettuda ei tule ka Padjaklubi fännidel."

Kolmeks päevaks muutub lauluväljak imeliseks jõulumaaks, kus saab nautida traditsioonilisi jõululaule tuntud Eesti artistidelt nagu Daniel Levi, Sandra Nurmsalu jt. "Jõulumaa on ürituse kohta päris õige sõna, sest tegevus toimub nii lauluväljaku siseruumides kui ka välialal," rääkis Visnapuu. "Väliala põnevatele radadele saab mugavalt tiiru peale teha 40 huvireisijat nahutava jõulurongiga, mille peatus on merepoolse sissepääsu juures."

Visnapuu sõnul pakub ligi 200 kauplejat rikkalikku kingivalikut. Sel ajal, kui suured kinke valivad, saavad väikesed lastealal mängida, töötoas õppida või jõuluvanale salmi lugeda. Avatud on Lotte kohvik, samuti ootab lapsi miniloomaaed sokukese, tallekeste ja jänkudega. Õhtul särab jõulumaa tuledes, sest lisaks valgustatud puudele on rajad tähistatud küünaldega.

Jõuluturg Raekoja platsil on avatud poolteist kuud

*Kultuuriprogrammi saab nautida reedest laupäevani kl 17-19, pühapäeval kl 12-14. Ajakava saab vaadata www.ChristmasMarket.ee
*Sooje ja soojendavaid jooke pakuvad mitmed müüjad kuni kl 22, reedel ja laupäeval kuni kl 23.
*Uusaastaööl on kavas eriprogramm, kus esinevad ladinatantsurühm Pantrid, kabareetrupp Dance Wonderland kavaga "Moulin Rouge" ja ansambel La La Ladies.

Laadimine...Laadimine...