Suvi toob kesklinna pargikontserdid

Tasuta suvesari viib näiteks ekskursioonidele Kultuurikatlasse ja Köismäele, kontserdile Uku Suvistet ja Tanja Mihhailovat kuulama ja lõbusaid lasteetendusi vaatama. 

Pilt: Scanpix

Suvi toob kesklinna pargikontserdid

Kai Maran

Tasuta suvesari viib näiteks ekskursioonidele Kultuurikatlasse ja Köismäele, kontserdile Uku Suvistet ja Tanja Mihhailovat kuulama ja lõbusaid lasteetendusi vaatama. 

"Meie suvised tasuta ekskursioonid pakuvad kindlasti huvi neile, kes soovivad kodulinnast rohkem teada saada ja ühtlasi jalutades aega veeta," ütles Kesklinna vanem Taavi Pukk. "Kesklinnas on niisuguseid tutvumiskäike asjatundlike giidide juhendamisel korraldatud juba mitu aastat. Seekord saavad huvilised tutvuda Kultuurikatla, Komtuurikopli ja Toompea eeslinnaga, samuti Käokopli ja Köismäega. Juba ainuüksi nimed on huvipakkuvad!"

Linna muistne diplomaatia

14. juunil kell 18 viib ajaloolane Jüri Kuuskemaa huvilised Komtuurikopli ja Toompea eeslinnaga tutvuma.

"Komtuurikoppel hakkas tekkima pärast aastat 1348, kui Liivi ordu sai Toompeal maaisandaks ja tahtis linnasarasest osa saada," selgitas Kuuskemaa. "Linna raehärrad vastasid, et hea küll, anname teile hobuste karjatamiseks ja teenijamajade jaoks maa, kuid meil on omad tingimused."

Raehärrad nõudsid vastutasuks, et rüütelkonna sõjakäikudele linlasi ei värvataks, sest vajadusel kaitsevad nemad ainult oma linna. Kuuskemaa sõnul on see diplomaatia suurepärane näide: "Nii ei pidanud hansalinn ordu eest sõtta minema ja raehärrad säilitasid ka orduga sõbralikud suhted."

Kolmapäevane ekskursioon Komptuurikoplisse viib Kuuskemaa juhendamisel Tõnismäelt Balti jaamani ning Kelmiküla kaudu Lillekülani. Vajalik registreerimine telefonil 645 7213 või rainer.nurme@tallinnlv.ee .

Tasuta pargikontserdid

Sama haaravaks tõotavad Puki sõnul kujuneda suvised kontserdid ja lasteetendused kesklinna parkides juuni- ja augustikuus ning septembri alguses. Ka nende eest ei tule kuulajatel-vaatajatel midagi maksta. "Loodetavasti saavad pered rohkem üheskoos aega veeta, kui pakkuda kõigile midagi eakohast ja huvitavat ning selle nautimiseks ei pea kodust kaugele minema," rääkis Pukk. "Ühe võimalusena pakumegi pühapäeva õhtupoolikuti kesklinna asumiparkides lasteetendusi, millele järgneb kohe kontsert."

Kontserdisari "Kesklinna suvemuusika" toimub sel aastal viiendat korda.

 

Kontserdid neljas pargis

• 18. juunil kell 17 Koidu pargis lasteetendus "Kolme põrsakese teadusshow", kell 18 Nele-Liis Vaiksoo ja Olav Ehala kontsert.

• 13. augustil kell 17 lasteetendus "Seitsme maa ja mere taga", kell 18 Taavi Petersoni kontsert Kadrioru pargis (A. Weizenbergi 37).

• 27. augustil kell 17 lasteetendus "Kolme põrsakese teadusshow", kell 18 Uku Suviste kontsert Lembitu pargis (A. Lauteri 6).

• 3. septembril kell 14 lasteetendus "Seitsme maa ja mere taga" Falgi pargis (Wismari 4), kell 18 Tanja Mihhailova ja Mikk Saare kontsert Toompargis (Toom-Kooli 23).

Laadimine...Laadimine...