TAFF Club lõpetab hooaja austusavaldusega legendaarsele Marju Kuudile

Džässi- ja kirjandusklubi TAFF CLUB lõpetab oma mitmeküllaste kavade ja esinejatega vürtsitatud hooaja kummardusega tänavu 70ndat juubelit tähistavale lauljatarile Marju Kuudile. 

Pilt: Scanpix

TAFF Club lõpetab hooaja austusavaldusega legendaarsele Marju Kuudile

Džässi- ja kirjandusklubi TAFF CLUB lõpetab oma mitmeküllaste kavade ja esinejatega vürtsitatud hooaja kummardusega tänavu 70ndat juubelit tähistavale lauljatarile Marju Kuudile. 

Laura Põldvere ja Raivo Tafenau ansambel toovad publikuni võluvad interpretatsioonid legendaarse džässilaulja repertuaariklassikast.

TAFF CLUB´i vedaja Raivo Tafenau sõnul on põhjusi, miks pühendada hooaja viimane kontsert just Marju Kuudile, mitu. "Koostöös Lauraga on meil Marju Kuudi laule olnud kavas juba mõnda aega. Kuid tänavu, mil Marju sai 70 – mis kõlab nagu mingi ulme – ,otsustasime teha kava vaid tema lauludest. Küsimusele: miks just Marju, on väga lihtne vastata – tema esitatud laulud olid niivõrd põnevad ja huvitava interpreteeringuga ning oma ajast kaugel ees. Need kõlavad tänapäevalgi uskumatult kaasaegselt ja värskelt ning on tõeliselt igihaljad lood! Kuigi Marju laulud mõjusid juba 70ndatel väga džässilikult, lisasime neile omalt džässilikkust veel veidi juurdegi."

"Marju pole lihtsalt pop- või jazzlaulja, vaid häälevõlur. Ta on julge ja omanäoline artist, kes pole kaotanud pika karjääri jooksul ei oma naiselikku sarmi ega ka julgust jääda iseendaks. Tema otsingud lähevad aina kaugemale ning annavad talle võimaluse muusikas lasta kõlada erinevatel häälevärvidel. Ta on laulnud ennast rahva südamesse puhta, kauni ja selge hääletämbriga, kuid see on ainult veepind, mille all on tohutu põnev maailm. Ma ei oska täpselt välja tuua, kuidas Marju muusika mind on mõjutanud, kuid inspiratsiooni olen temalt saanud tohutult. Ja see on omakorda lasknud valla improvisatsioonirõõmu ka riietuse osas. Inimene on lõuend, mida ta saab iga hommik uueks värvida. Miks siis lasta sellel pildil olla igapäevaselt must ja hall," on Laura Põldvere kirjeldanud oma inimliku ja muusikalise sümpaatia tagamaid Marju Kuudi loomesse.

Marju Marynel Kuut (s. 12.02. 1946) on eesti laulja, laululooja, produtsent ja DJ.

Kahel korral: 1965. ja 1966. aastal nimetas mainekas džässiajakiri Down Beat ta Nõukogude Liidu parimaks džässilauljatariks. Nelikümmend aastat hiljem – 2006. aastal andis Marju Kuut ajakirjale esimese intervjuu.
70ndatel laulis ta menubändides MERL ja MIR.

1980. aastal emigreerus Marju Kuut Rootsi, olles selleks ajaks salvestanud Eesti Raadios ja Eesti Televisioonis üle viiesaja laulu. Tuntumad neist: "Raagus sõnad", "Kiiktoolis", "Tundeist sünnivad laulud",

2006. aastal pälvis M. Kuut Eesti Muusikaauhindade jagamisel elutöö preemia panuse eest Eesti muusikasse.
Tema salvestisi on mitmekümnel kogumikplaadil ja paljudel sooloplaatidel.

"Kummardusega Marju Kuudile" paneb TAFF CLUB hooajale punkti. Hooaja eelviimane kontsert 6. aprillil "Kummardus Veljo Tormisele", milles astusid üles Kadri Voorand (vokaal), Liisi Koikson (vokaal), Jaak Sooäär (kitarr) ja Paul Daniel (kitarr) purustas hooaja publikurekordi.


Kontsert "Kummardus Marju Kuudile" toimub Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja keldrisaalis TAFF CLUB´is (sissepääs Pühavaimu 6) eeloleval neljapäeval, 20. aprillil algusega kl 20.


Lisainfo Tallinna Filharmoonia kodulehel.

Laadimine...Laadimine...