Tallinn Kutsub! Tantsuteater Gžel esineb Tallinnas kavaga “Maailma rahvaste tantsud”

20. veebruaril algusega kell 19 esineb Tallinnas Alexela Kontserdimajas Moskva tantsuteater Gžel kavaga "Maailma rahvaste tantsud".

Pilt: Helga Kerina

Tallinn Kutsub! Tantsuteater Gžel esineb Tallinnas kavaga “Maailma rahvaste tantsud”

20. veebruaril algusega kell 19 esineb Tallinnas Alexela Kontserdimajas Moskva tantsuteater Gžel kavaga "Maailma rahvaste tantsud".

Unikaalse tantsuteatri repertuaaris on nii folk, ballett kui ka showtants, mida ilmestavad imekaunid kostüümid. Teater esineb Eestis Tallinna linna kutsel ja koostöös Moskva linnavalitsusega. Piletid on müügil Piletilevis.

Moskva tantsuteater Gžel loodi 1988. aastal, kui tähistati vene rahvakunsti ühe kuulsaima ja tuntuima sinivalge keraamikastiili gželi 650. aastapäeva. Selle stiili järgi sai tantsuteater ka oma nime. Teater arendab vene rahvatantsu traditsioone ja teiste rahvaste koreograafiat, interpreteerides seda kõike kaasaegses võtmes. Laia loomingulise ampluaaga balletiartistid võluvad oma nooruse, eredate emotsioonide, siiruse ja väljendusvahendite rikkuse poolest. Võrdväärselt tantsuga on olulised ka tantsijate kostüümid, mille abil antakse edasi ka erinevate rahvuste käsitööalast vaimsust, fantaasiat ja käsitöömeistrite kaasasündinud ilutunnetust.

Tallinna kontserdi jaoks luuakse maailma rahvaste tantsudest spetsiaalne programm, kust ei puudu ka kõige kuulsamad slaavi ja vene tantsud, samuti saab näha showtantse. Laval on 55 tantsuteatri Gžel tantsijat.

Moskva riiklik akadeemiline tantsuteater Gžel koos Igor Moissejevi ansambli ja tantsuansambliga Berjozka kuuluvad Venemaa kolme kõige tuntuma tantsubrändi hulka, mis on ka piiri taga alati oodatud. Teatril on oma koreograafiakool, mille lõpetanud tantsivad terves maailmas, teatri repertuaar on eranditult mitmekülgne. See unikaalne tantsukollektiiv koondab oma loomingusse folgi, balleti ja music-hall'i, tantsijate meisterlikkust toetab ka kõrgetasemeline lavastuskunst – suurepäraselt õmmeldud kostüümid on juba ise tõelised kunstiteosed.

Teater Gžel on külastanud rohkem kui 60 riiki – Austriat ja USA-d, Saksamaad ja Brasiiliat, Itaaliat ja Jaapanit, Hiinat ja Kuubat, Mehhikot ja Taid – igal pool on nende esinemine vaimustusega vastu võetud.

Tallinna ja Moskva linnavalitsuse koostöös toimuvale etendusele on soodsad piletid müügil Piletilevis.

Laadimine...Laadimine...