Tallinna lillefestival lõpeb Lenna lauludega

Tasuta lõppkontserdil laulab Lenna muuhulgas oma tuntud hitte "Rapuntsel" ja "Mina jään".

Pilt: Scanpix

Tallinna lillefestival lõpeb Lenna lauludega

Ivo Karlep

Tasuta lõppkontserdil laulab Lenna muuhulgas oma tuntud hitte "Rapuntsel" ja "Mina jään".

Reedel kell 17 toimub Tornide väljakul festivali pidulik lõpetamine. Lõppkontserdil astub seekord üles Lenna Kuurmaa. Lauljanna lubas, et esinemine tuleb särtsakas. "Ma ütleksin, et tuleb tüüpiline hea Lenna kontsert, kust ei puudu ka "Rapuntsel", "Mina jään" ja teised armastatud lood," lausus Lenna. "Põnev ja meeleolukas õhtu saab olema. Loodame, et niisama huvitav kui need lilled, mis seal õitsevad."

Selguvad järgmise aasta teemad

Lisaks saavad teatavaks žürii valitud tänavuse festivali parimad aiameistrid ning rahva lemmikud, tänatakse osalejaid ja külalisi ning premeeritakse parimaid aedu. "Kogu suve kestnud lillepidu Tornide väljakul on andnud suurepärase ülevaate nii aiakunstist kui ka aia pidamise kunstist," ütles näituse projektijuht Mai Lepp. "Tänavune aedade võistlus on olnud tasavägine, žürii on oma otsuse teinud, üldsusele saab see teatavaks reedel lillefestivali lõpetamisel."

Ühtlasi antakse teada järgmise aasta lillefestivali aedade teemad. Tänavu võis näha pereaedu ja ühevärvilisi aedu. Lillefestivali lõpupidu on kõigile tasuta.

Viimane aeg külastada

Niisiis on praegu lillefestivali aiad avatud huvilistele viimast nädalat. "Looduses on juba üleküpsemise märke, eriti näeme neid suvelillede puhul," rääkis Mai Lepp. "Seepärast on ka õige aeg selle nädala lõpus festivalile joon alla tõmmata. Soovitan kõigil aiahuvilistel veel näitusealal ära käia, ka neil, kes käisid seal suve alguses või mõned nädalad tagasi. Looduses muutub kõik ruttu ja aiad pole kunagi suvi läbi ühesugused."

Lepa sõnul on ka teine põhjus, miks just enne lõppu tasub aedu kaema tulla: "Nüüd, kui žürii on aiad ära hinnanud, avasime me nad täielikult inimestele ja kõiki lilli saab lähedalt ning paremini näha." Tänavune aasta kinnitas veel kord, et lillefestival on kujunenud suurürituseks, milleta Tallinna suve enam ette ei kujutagi ja mis toob siia aiandus- ja lillehuvilisi nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Laadimine...Laadimine...