Tule Karl-Erik Taukariga kooliaasta algust tähistama!

Aabitsapeo kontserdil Vabaduse väljakul saavad koolilapsed ka meelepärase huviala välja valida ning tsirkust vaadata.

Pilt: Albert Truuväärt

Tule Karl-Erik Taukariga kooliaasta algust tähistama!

Kai Maran

Aabitsapeo kontserdil Vabaduse väljakul saavad koolilapsed ka meelepärase huviala välja valida ning tsirkust vaadata.

Kooliaktuse järel on vastsed esimese klassi õpilased koos vanemate ja õpetajatega kella 14-16 oodatud Vabaduse väljakule aabitsapeole. Seal esineb Karl-Erik Taukar koos bändiga, aabitsakukega helistavad koolikella abilinnapea Mihhail Kõlvart ja Kesklinna vanem Taavi Pukk, tantsude ja lauludega astuvad lavale linna huvikoolide ja ringide lapsed ning Mustamäe laste loomingu majas õpetaja Scarlett Ilvese käe all treenivad noored esitavad laval näitliku võimlemistunni.

"Kutsume kõiki pidulisi tantsusamme kaasa tegema," ütles Ilves. "Meie sportliku tantsu rühm on koos käinud aasta ja osutunud väga populaarseks. Peol esinevad 8-10-aastased tüdrukud, kuid uuel aastal ootame trenni ka nooremaid."

Vaja ainult tahet

Võimlejale sobiva kaalu või pikkuse pärast pole Ilvese sõnul vaja muret tunda. "Vahenditeks on rõngad, pallid, lindid ja kõik muu, mis sportlikke tantsusamme arendavad," rääkis ta. "Füüsilisi eeldusi me ei mõõda, vaja läheb ainult tahet!" Tantsulist võimlemist demonstreerivad peol ka tantsuklubis Koit õpetaja Kristina Raja käe all treenivad noored. Estraaditantsuga astuvad aabitsapeol lavale Kopli noortemaja õpetaja Olga Saltõkova tantsulapsed. Nõmme noortemajas õpetaja Urve Keskküla juhendamisel tegutsevad lapsed lähevad lavale tähestikku rokkima.

Aabitsapeol ergutavad publikut tantsusamme järgima programmijuhid Ahh ja Ohh Venno Loosaare ja Anti Kobini kehastuses. Ohh ja Ahh püüavad ka lauluteemalist sketši etendada, kuigi Ohhil laulmine kuigi hästi välja ei tule. Hädast aitavad välja linna huvikoolide ja ringide noored lauljad.

Palju töötubasid

Esinevad ka Kullo huvikeskus ja mudilaskoor Ellerhein. Kõlavad Rein Rannapi viisi ja Ott Arderi tekstiga populaarne "Lennuk" ning Tõnis Kõrvitsa Priit Aimla tekstile seatud "Kõige suurem sõber". Tsirkusestuudio Folie koolinoored näitavad Terje Bernadti õpetatud trikke ratta peal ja ilma.

Peolised saavad uudistada väljaku telklinnakusse püsti pandud huvikoolide töötubasid, et meelepärane ring juba varakult välja valida. Avatud on loomaaia, energia avastuskeskuse, ajaloomuuseumi, NUKU teatri ja muuseumi, lennusadama, lastekirjanduse keskuse ning linnamuuseumi telgid. Lustida saab batuudilgi.

Kogu programm ja kõik tegevused on peolistele tasuta.

Laadimine...Laadimine...