Uue Tänava Orkestri esituses kõlab hispaania rütmides harfikontsert

Publiku ette astuvad 6. märtsil Mustpeade majas tšellist Theodor Sink ja Poola päritolu harfimängija Klara Wośkowiak.

Pilt: Promomaterjal

Uue Tänava Orkestri esituses kõlab hispaania rütmides harfikontsert

Publiku ette astuvad 6. märtsil Mustpeade majas tšellist Theodor Sink ja Poola päritolu harfimängija Klara Wośkowiak.

6. märtsil Mustpeade majas toimuva Uue Tänava Orkestri kontserdil soleerib sel korral suisa kaks andekad noort interpreeti. Publiku ette astuvad tšellist Theodor Sink ja Poola päritolu harfimängija Klara Wośkowiak. Viimase esituses kõlab ka nakatavate hispaania rütmidega Alberto Ginastera Kontsert harfile ja orkestrile.

Poola harfimängija Klara Wośkowiak on mitme Euroopa konkursi laureaat ning üks oma põlvkonna silmapaistvamaid harfimängijaid. Klara on osalenud mitmete orkestrite töös ning soleerinud näiteks Yeodo Noorte Sümfooniaorkestri, Poola-Saksa Noorte Filharmooniaorkestri ja Poola Noorte Filharmooniaorkestri ees. Hiljuti lõpetas ta magistrikraadiga Lausanne'i Konservatooriumi, lisaks on Klara õppinud Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias ning Pariisi Konservatooriumis.

Just viimases ristusid Klara teed Uue Tänava Orkestri dirigendi Kaspar Männiga. "Õppisime Klaraga mõned aastad tagasi koos Pariisis ja umbes siis tekkis ka idee, et kunagi võiks kindlasti koos musitseerida," räägib dirigent. "Kui Uue Tänava Orkester eelmisel aastal hoo sisse sai, oli selge, et on aeg Klara Eestisse kutsuda. Argentiina helilooja Alberto Ginastera harfikontserdi mängimise idee oli Klaral kohe varrukast võtta."

Noortest interpreetidest koosneva Uue Tänava Orkestri esimeseks eesmärgiks on ette kanda helilooja Ludwig van Beethoveni kõik sümfooniad. Järjekorras kaheksanda kontserdi kavas kõlabki suurmeistri kaheksas sümfoonia ning lisaks Ginastera harfikontserdile tuleb esiettekandele helilooja Rasmus Puuri spetsiaalselt Uue Tänava Orkestrile ja Theodor Sinkile kirjutatud teos "Pluribus e unum".

Kontserdipiletid hinnaga 10/5 € saadaval Piletilevis ja tund enne algust kohapeal.

Laadimine...Laadimine...