VAATA GALERIID JA VIDEOT! Aabitsapeol aitas kooliaastat alustada ansambel Öed

Vabaduse väljaku koolialguse aabitsapidu tõi lavale teadusteatri ja tsirkuseartistid. Spordisõpradele toimus Kristiines rahvajooks, kust olid ootatud osa võtma igas vanuses koolijütsid. Telliskivi loomelinnakus toimub lastele suunatud kirbulaat. 

Pilt: Mats Õun

VAATA GALERIID JA VIDEOT! Aabitsapeol aitas kooliaastat alustada ansambel Öed

Kai Maran

Vabaduse väljaku koolialguse aabitsapidu tõi lavale teadusteatri ja tsirkuseartistid. Spordisõpradele toimus Kristiines rahvajooks, kust olid ootatud osa võtma igas vanuses koolijütsid. Telliskivi loomelinnakus toimub lastele suunatud kirbulaat. 

139images

 

Esmaspäeval kell 14-16 olid kõik Tallinna vastsed koolijütsid koos perede ja õpetajatega oodatud Vabaduse väljakule, et tähistada koolitee algust aabitsapeoga. Peolisi tervitasid abilinnapea Vadim Belobrovtsev ja Kesklinna vanem Vladimir Svet.

"Mul on hea meel õnnitleda kõiki lapsi, kes istuvad 2. septembril koolipinki esimest korda, samuti nende peresid ja õpetajaid. See on päev, mis jääb lastele meelde kogu eluks, ja soovime omalt poolt muuta need mälestused veelgi toredamaks," ütles  Belobrovtsev. "Aabitsapidu oleme korraldanud juba aastaid ning on rõõm näha, et see toob kokku sadu peresid üle linna. Oleme alati püüdnud pakkuda meeleolukat ja lastele huvitavat programmi ning usume, et selle nautimine üheskoos annab küünarnukitunde terveks aastaks. Head kooliaastat kõigile!"

Männi pargis laulis Stefan

Peaesineja oli seekord populaarne ansambel Öed ehk Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand. Kahetunnisel kontserdil sai näha veel teadusteatrit Kolm Põrsakest, tsirkusestuudiot Folie ning Tallinna koolide ja huvikoolide etteasteid. Avatud olid tegelustelgid, kus meisterdati mitmesuguseid asju ja viidi läbi vahvaid katseid. Tehti ka näomaalinguid, jagati õhupalle ja hüpata sai batuudil.

Päeva lõpetas õnneloos, mille auhinnad oli välja pannud Superskypark, linnamuuseum, NUKU teater, energia avastuskeskus, Eesti Draamateater, meremuuseum, teletorn, Rahvusooper Estonia, ajaloomuuseum, lastekirjanduse keskus ja Nõmme seikluspark. Aabitsapidu korraldasid linna haridusamet ja Kesklinna valitsus.

"Nõmmel kooliteed alustajad saavad kingiks raamatu, mille vahel tasuta kinopilet," ütles linnaosavalitsuse kultuurinõunik Liisa Salak.
Haabersti linnaosa valitsus korraldas 31. augustil kell 11 Väike-Õismäe tiigi kaldal amfiteatris tasuta lastehommiku "Tere, kool!", kus Võlumaa lasteteater esitas kogupereetenduse "Kessu ja Tripp". Lastele olid tasuta Spray tattood ja kohale tuli Air Jump, kus kõik soovijad said end proovile panna. Lastehommikut toetavad Balbiino ja Kuulsaal.

"Mustamäel olid lapsed oodatud 1. septembril kell 15 koolialguse peole Männi parki, kus peaesineja on Stefan," lausus linnaosavalitsuse avalike suhete peaspetsialist Lea Arme. "Mustamäe spordiklubid jagasid infot oma algava sügishooaja kohta, õpiti uusi tantse ja mängiti orienteerumis- ja osavusmänge. Samuti sai iga laps kaasa helkuri!"

2. septembril alustas huviringide tutvustusega Kanutiaia huvikool (Aia 12). "Avatud uste nädal kestab 8. septembrini, huviringe tutvustavad õpetajad," rääkis huvikooli arendusjuht Andres Kask. "Praeguse seisuga alustab meil uuel kooliaastal tööd 49 huviringi. Õppida saab nii teatrit kui muusikat, tantsu ja kunsti ning tehnikat. On ka mitu uut ringi: tehnoloogia ring, loodusering ja teatrikunsti võluriik. Alustame ukulele õpetusega. Esimese klassi õpilastele sobivad kindlasti kunstiringid, näiteks joonistamise ja maalimise ABC, samuti käelised ringid ja teatristuudio töö. Erivajadustega lapsi ootab muusikastuudio Lootus, kus õpitakse laule ja rütme tundma. Kokku on meil praegu üle tuhande õpilase."

Registreeruda saab kodulehel.  Stroomi keskus (Tuulemaa 20) korraldab huviringide päeva 7. septembril kell 13.

Nädalalõpp toob koolilaada ja Buratino seiklused

Telliskivi loomelinnakus (Telliskivi 60a) peetakse laupäeval kella 11-16 suurt kirbulaata, kus lasteturul müütavad kasutult seisvaid mänguasju, lauamänge ja lasteraamatuid lapsed ise. Rocca al Mare keskuse laupäevasel koolilaadal saab lisaks koolitarvetele osta Eesti disainerite lasteriideid ja aksessuaare. Laadal saab punuda põnevaid patse, mõõta oma vitamiinitaset ning teha tutvust tervist tugevdavate toodetega. Kella 11-15 toimub koolilaada raames huviringide päev, kus oma treeninguid ja ringitööd tutvustab üle 30 huvikooli.

Laadimine...Laadimine...