Vanad jõulukuused lendlevad suitsu ja leekidena Metsatöllu saatel taevasse

Õismäe tiigi uues amfiteatris näeb laserite etendust ning Põhja-Tallinn tervitab sea aastat kuuskedest tehtud seakujulise tulelõkkega.

Pilt: Albert Truuväärt

Vanad jõulukuused lendlevad suitsu ja leekidena Metsatöllu saatel taevasse

Kai Maran

Õismäe tiigi uues amfiteatris näeb laserite etendust ning Põhja-Tallinn tervitab sea aastat kuuskedest tehtud seakujulise tulelõkkega.

Linnaosad saadavad kokku kogutud jõulukuused ära uhkete tasuta tulepidudega. Kristiine tulepidu toimub 25. jaanuaril kella 18-20 Tondil Kristiine Citys (Seebi 24a), kus süüdatakse elanikelt kogutud kuuskedest lõke ja peaesinejaks on ansambel Metsatöll.


"Kui tavaliselt toimuvad Kristiine linnaosa üritused Löwenruh´ pargis, siis seekord ei mahuks me sinna lihtsalt ära," ütles  linnaosavanem Jaanus Riibe. "Otsisime asukohta, kus oleks ohutu tuld teha ja rahval piisavalt ruumi. Tondi asumi Kristiine Citys on suur maa-ala, mis tundus kõige sobivam. Tänan siinkohal Pro Kapitali, kelle kinnistul üritus toimub ja kes ka üritust toetab."


Väike näitus


26. jaanuaril kell 17 algab valgusfestival Mustamäel E. Vilde tee 120 staadionil, kus elanike toodud kuused ühisesse lõkkesse jõuavad.
Haabersti tulepidu algab 9. veebruaril kell 16.30 Õismäe tiigi ääres. Trummišõu saatel ja kuuselõkke taustal jätab jõulukuuskedega 9. veebruaril kell 18 hüvasti ka Põhja-Tallinn. "Elanike toodud kuuskedest valmib Kalarannas suur 3D tuleskulptuur," ütles linnaosavalitsuse kultuuri ja hariduse peaspetsialist Sten Svetljakov. "Tähistame sellega ühtlasi Hiina kalendri järgi algavat maasea aastat, nii saab ka valmiv taies seakujuline."


Lisaks pannakse Kalarannas püsti šamaanitelk. "Kohapeal on avatud jurta, kust saab osta sooja teed," mainis Svetljakov. "Samuti saab jurtas vaadata väikest šamaaniteemalist näitust."


Laulu- ja tantsulapsed


"Talvine tiigiäärne tulepidu on elanike hulgas soojalt vastu võetud ja nii korraldame seda tänavu juba neljandat korda," lausus Haabersti linnaosavanem Marek Jürgenson. "Esimest aastat aga saab tuleartistide etendust ning laulu- ja tantsulaste etteasteid jälgida uuelt amfiteatri lavalt. Esimest korda tahame rahvale näidata ka laserite etendust."


Külma pole Jürgensoni sõnul tarvis karta, sest ergutavaid võistlusmänge korraldab Haabersti noortekeskus ning jagatakse sooja teed ja suppi.
Kesklinnas tehakse kogutud kuuskedest traditsiooniliselt tuleskulptuure 3. veebruaril Tuvi pargis.


Lasnamäel kogutud kuused põletati juba eile pidulikult Paeväljal.

 

 

 

Kuhu võib tulepeo jaoks kuuse jätta?

 
Jõulukuuske ei tohi pakkida kilesse ega sellele ehteid külge jätta, sest puust saab materjal tulepidude lõketele ja leegitsevatele skulptuuridele.


Linn on kuuskede kogumiseks välja pannud vastavalt tähistatud konteinerid. Kristiine kogumispunktid asuvad aadressidel Seebi  24a, Välja 8, Tedre 29 ja Kirsi 8, kuhu saab kuuski viia 21. jaanuarini.


Põhja-Tallinna elanikud saavad 31. jaanuarini kuused tuua konteineritesse Erika bussipeatuse taha platsile, Tööstuse t ja Sõle t Selveri juurde. Aadressile Kalaranna 1 (sissepääs Kalaturu poolsest väravast) saab kuuski tuua 9. veebruarini.


Haabersti elanikud saavad kuuski tuua 31. jaanuarini Kakumäe rannas Räime t I parklasse, Õismäe tee 110a laste liiklusväljaku juurde, Järveotsa tee 15 ja Paldiski mnt 225 vahelisele haljasalale, Mustjõe asumis Piibelehe ja Kõrgepinge tänavate ristumiskoha külaplatsile ning Astangu 72 ja spordiväljaku vahelisele haljasalale.


Kesklinna jõulupuude konteinerid asuvad kesklinna viies parklas Ahtri 12, Imanta 6, Liivalaia ja Juhkentali t ristmikul, Pärnu mnt viadukti all, Vesivärava kohviku vastas ja Väike-Rannavärava 6. Neisse saab kuuski viia 25. jaanuarini.


Ülejäänud linnaosad on kuuskede kogumise juba lõpetanud.


Jõulukuuske ei tohi pakkida kilesse ega sellele ehteid, plastikut, riiet ja muud mittepõlevat materjali külge jätta.


Samuti võtavad jõulupuid tasuta vastu kõik linna jäätmejaamad. Kui endal transport puudub, võib tellida kuuse äraveo oma prügifirmalt ning viia kuuse kokkulepitud ajaks konteineri kõrvale.

Laadimine...Laadimine...