VHK orkester avab nädala lõpus hooaja kontsertidega Tallinnas ja Kuusalus

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester avab hooaja 27. ja 28. septembril kontsertidega Tallinnas ja Kuusalus. Kontserdi "Thule eleegiad" kavas kõlab üksnes eesti heliloojate looming. 

Pilt: VHK

VHK orkester avab nädala lõpus hooaja kontsertidega Tallinnas ja Kuusalus

Toimetaja: Vesta Reest

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester avab hooaja 27. ja 28. septembril kontsertidega Tallinnas ja Kuusalus. Kontserdi "Thule eleegiad" kavas kõlab üksnes eesti heliloojate looming. 

Algaval hooajal annab orkester ligi 40 kontserti üle Eesti. Peale hooaja avakontserte suundub orkester 1. oktoobri üle-eestilise Muusikapäeva kontserdiprogrammi raames Jõgevamaale, kus antakse kolm kontserti koos tšellist Theodor Singiga. 

2019/2020 hooajal keskendub orkester aga eelkõige Arvo Pärdi ning juubilar Erkki-Sven Tüüri loomingule, kelle orkestriteostega noored muusikud põhjalikumalt tutvust teevad. "Nagu eelmistel aastatel katsume nii sügisel kui kevadel võtta ette ühe eesti helilooja, kelle loominguga süvitsi minna, varasemalt on nendeks olnud Ester Mägi, Cyrillus Kreek, Mart Saar ja Tõnu Kõrvits," meenutab möödunud hooaegu dirigent Rasmus Puur. "Sel korral oleme sihikule võtnud Arvo Pärdi ja Erkki-Sven Tüüri loomingu." Lisaks annab orkester jõulude ajal kontserte Mari Kalkuni ja Ahto Abneriga ning terve hooaja vältel ollakse osalised Ugala teatri 100. hooaja tähistamisel. 2020. aasta veebruaris on VHK orkestril plaanis osaleda Brasiilias toimuval rahvusvahelisel noorte- ja harrastusorkestrite festivalil "VI Gramado in Concert". Dirigent Rasmus Puuri sõnul tõotab eelolev hooaeg tulla väga tihe. "Tajun ka publiku ootuse tõusu meie kontsertidele, mistõttu pingutame, et olla väärilised."

VHK orkestri hooaja avakontserdid toimuvad 27. septembril kell 19 Rootsi-Mihkli kirikus ning 28. septembril kell 17 Kuusalu Laurentsiuse kirikus. Kontsertide kavas kõlavad Tõnu Kõrvitsa, Cyrillus Kreegi, Mart Saare, Ester Mägi, Jaan Räätsa ja teiste heliloojate teosed. Solistideks noored viiuldajad Caro-Lyn Irjas ja Arp Reindla. 

1996. aastat tegutsev VHK keelpilliorkester koosneb Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest. Orkestris musitseerivad noored vanuses 13–19 eluaastat ning repertuaar koosneb pea ainult Eesti muusikast. Orkester on koostööd teinud mitmete inspireerivate interpreetidega eri žanridest Johan Randvere, Marten Altrovi, Linda-Anette Verte, Kirke Karja, Joel ja Heikko Remmeli, Peedu Kassi, Mari Kalkuni, Liisi Koiksoni, Mari Jürjensi, Jarek Kasari ja Jaan Pehkiga. Orkestri dirigent on alates 2014. aastast Rasmus Puur.

Laadimine...Laadimine...