Liiklus

Tallinn keskendub teekattemärgistuse parandamisele

Tallinn keskendub teekattemärgistuse parandamisele

"Tallinnas on nüüd selline aeg, kus on liiklust palju rohkem kui mõni nädal tagasi," ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov. "Linn paneb erilist rõhku joonimisele ehk ülekäiguradade ja muude teekattemärgistuste parandamisele, et kooliaasta alguseks oleks kõik võimalikult värske."

Autojagamisteenus kogub Eestis ja mujal populaarsust

Autojagamisteenus kogub Eestis ja mujal populaarsust

Minutipõhised autorenditeenused pakuvad eestlastele üha rohkem huvi. Isikliku sõiduauto soetamise asemel renditakse auto teiselt inimeselt või vahendusteenust pakkuvatelt ettevõtetelt. RIA.com Marketplaces OÜ analüüsis, millised trendid valitsevad autojagamise turul.

VAATA VIDEOT: liikluskorraldus IRONMANI võistluste ajal

VAATA VIDEOT: liikluskorraldus IRONMANI võistluste ajal

1.-4. august toimuvad IRONMAN Tallinn võistlus ja selle lisasündmused. Seoses IRONMAN Tallinna põhivõistlusega 3. augustil ja Škoda Laagri lühitriatloniga 4. augustil on mitmeid muudatusi Tallinna ja lähiümbruse liikluskorralduses ja ühistranspordi graafikutes. 

Pirita pikendas Mustakivi tee pikendamise tingimustega tutvumise aega

Pirita pikendas Mustakivi tee pikendamise tingimustega tutvumise aega (2)

"Mustakivi tee pikendamise näol on tegemist äärmiselt olulise projektiga ning Pirita linnaosa elanike huvi eelnõu vastu on olnud väga suur. Et kaasata juba projekti algfaasis võimalikult palju Pirita elanikke, otsustas linnaosa valitsus, et Mustakivi tee projekteerimistingimuste eelnõule saab ettepanekuid saata kuni 19. augustini 2019," ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat

 

Tartumaal hukkus maasturiga kokku põrganud rollerijuht

Tartumaal hukkus maasturiga kokku põrganud rollerijuht (1)

Esialgsetel andmetel juhtus liiklusõnnetus kitsamal kruusateel, kus liikusid üksteisele vastu maastur Ford Ranger ja mopeed. Üksteisest mööduda püüdes kaotas 59-aastane mopeedi juhtinud naine sõiduvahendi üle kontrolli ning sai maasturilt löögi. Mopeedi juhtinud naise vigastused olid paraku surmavad.

 

Lootsi tn põiktänav on liiklusele suletud

Lootsi tn põiktänav on liiklusele suletud

"Sadamasse pääsemiseks ja sealt väljasõiduks saab kasutada Uus-Sadama ja Petrooleumi tänavat. Veoautod saavad sadamasse jõudmiseks kasutada Petrooleumi tänavat, väikesõidukid ja bussid võivad kasutada nii Uus-Sadama kui ka Petrooleumi tänavat," selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet uut liikluskorraldust.

Tantsupeoga seotud liikluskorraldus Tallinnas

Tantsupeoga seotud liikluskorraldus Tallinnas

Juubelilaulu- ja tantsupidu "Minu arm" haarab endaga kaasa Tallinna linna alates Kassisaba asumist kuni Kadrioruni. "Järgneval neljal päeval tasuks peopaikade läheduses liigeldes kindlasti tähelepanelik olla ja peole tulles ühistransporti eelistada," soovitab Ühisteenuste spetsialist Henrika Hain.

Tallinnas on ulatuslikud liikluse ja parkimise piirangud

Tallinnas on ulatuslikud liikluse ja parkimise piirangud

Tallinna Linnvalitsuse korralduse kohaselt lubatakse laulu- ja tantsupeo ettevalmistamiseks ja läbiviimiseks sulgeda liiklusele Kalevi staadioni ja Lauluväljaku piirkonna tänavad, kehtestada piduliste liikumise piirkonnas suurimaks lubatud sõidukiiruseks 30 km/h ja ajutine parkimiskorraldus.

Ratturist saab ratta selga istudes juht

Ratturist saab ratta selga istudes juht

"Uuest liiklusseadustikust oleks justkui meelde jäetud vaid mugavam pool!" tõdes maanteeameti ennetustöö ekspert Marika Luik. "Ilusa suvise ilmaga jalgratta selga istudes kipub tihti ununema, et ratta seljas muutub ta ise juhiks ja juhile kehtivad kindlad reeglid."

Ratturid kihutavad lapsi pikali

Ratturid kihutavad lapsi pikali

 "Ratta- või kõnniteel jalgrattaga sõites ei tohi ohtu seada teisi seal liiklevaid inimesi ja neist lihtsalt selja tagant suure kiirusega mööda tuhiseda," ütles Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt. "Aeglasemate liiklejate läheduses tuleb tegelikult liikuda just nende kiirusega!"

Kloostrimetsas algab kergliiklustee ehitus

Kloostrimetsas algab kergliiklustee ehitus

Teisipäeval, 25. juunil alustatakse Koloostrimetsa kergliiklustee ehitsega,  mille  mahus rajatakse kaks asfaltkattega kergliiklustee lõiku kogupikkusega ca 1,6 kilomeetrit. Põhilõigu moodustab 1,3 km pikkune Kloostrimetsa teega paralleelselt kulgev kergliiklustee lõik, mis ühendab Kloostrimetsa tee 29 ees ning Lükati tee ristmikul paiknevad kergliiklusteed.

ANTOV: Reidi ristmike kitsam variant tähendaks ummikuid

ANTOV: Reidi ristmike kitsam variant tähendaks ummikuid

"Reidi tee ristmike kitsam variant tähendaks tipptundidel liikluse 20-30-protsendilist ülekoormust," nentis  tehnikaülikooli professor Dago Antov, kes esitles avalikkusele oma liiklusanalüüsi. "Uuring tõi välja, et kesklinna tekiks ummikuid juurde."

Laadimine...Laadimine...