Alates tänasest muudetakse liikluskorraldust Rohu ja Telliskivi tänaval

Alates tänasest muudetakse Rohu ja Telliskivi tänaval liikluskorraldust ning keelatakse Telliskivi tänava ületus mööda Rohu tänavat.

Pilt: Raepress/ fotol põrkeleevendi

Alates tänasest muudetakse liikluskorraldust Rohu ja Telliskivi tänaval (1)

Alates tänasest muudetakse Rohu ja Telliskivi tänaval liikluskorraldust ning keelatakse Telliskivi tänava ületus mööda Rohu tänavat.

Tallinna Transpordiameti liikluskorralduse osakonna juhtaja Talvo Rüütelmaa selgitas, et kuigi ristmik on standardile vastav, liiklusmärgid on nähtavad ja dubleeritud, nähtavus liiklejate vahel on väga hea, vähendatud on lubatud sõidukiirusi mõlemal ristmikule suunduval tänaval ning täidetud on kõik eeldused ohutuks liiklemiseks, esineb antud kohas täiendavalt uurimist vajav liikluspsühholoogiline faktor, mis on ilmselt liiklusõnnetuste põhjustajaks.

 

Transpordiamet on seda ristmikku juba mõnda aega monitooringud. Viimane liiklusõnnetuse video näitab, et mingil põhjusel otsustab juht „Stop“ märgi ees peatumise asemel hoopis kiirendada. Sellise käitumise põhjuste uurimine on väga oluline, sest on vajalik saada teadmisi, miks juht standardi kohaselt rajatud kahel väga sarnasel ristmikul käitub täiesti erinevalt (ühel annab teed ja teisel mitte).

 

Seni aga piiratakse Rohu tänaval liiklus üle Telliskivi tänava liiklusmärkidega ning koheselt pannakse välja ka liikluskorralduslik põrkeleevendi ning lähiajal ka vastav raudbetoonelement.

 

Rohu tänavale saab sõita Telliskivi, Ristiku ja Härjapea tänavate kaudu.

 

 

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...