Kättesaamatu ravi paneb inimesi pikaajalisi vigastusi kartma

Reedeti juhtub küll tavapärasest rohkem õnnetusi liikluses, ent selle võib pigem panna nädalalõpu suurema liikluskoormuse ning alkoholi, mitte kuupäeva süüks.

Pilt: Scanpix

Kättesaamatu ravi paneb inimesi pikaajalisi vigastusi kartma (1)

Toimetaja: Toomas Raag

13. kuupäevale sattunud reede on maailma kõige populaarsem ebausupäev ning paneb kindlasti ka paljud eestimaalased ettevaatlikumalt käituma. Samas puudub vettpidav kinnitus selle kohta, et 13 ja reede oleks mingil moel ohtlikum päev kui mõni teine reede.

ERGO kindlustusseltsi ja Läti uuringufirma SKDS poolt koostatud Baltimaade turvalisuse uuringust selgub, et sõltumata kuupäevast kardavad koguni pooled eestimaalastest pikaajalist ravi nõudva vigastuse saamist.

"Sisuliselt iga teine eestimaalane valutab südant selle pärast, kas ta saab võimaliku vigastuse korral üldse adekvaatset abi. See on selge signaal, et arstiabi kättesaadavuse osas on meil arenguruumi ning näiteks mujal maailmas populaarne eraravikindlustus pole meil veel väga tuntud," ütles ERGO elu- ja tervisekindlustuse arendusjuht Dekla Uusma.

Reedeti juhtub küll tavapärasest rohkem õnnetusi liikluses, ent selle võib pigem panna nädalalõpu suurema liikluskoormuse ning alkoholi, mitte kuupäeva süüksMuude raskemate vigastuste tekkimise osas ei paista samuti 13 ja reede Uusma kinnitusel eriliselt silma.

Küll aga puudub paljudes hoonetes näiteks 13. korrus, samuti pole mõnes lennukis 13. rida ega mõnes hotellis 13. tuba. Väidetavalt kaotab USA majandus kümneid miljoneid dollareid iga kord kui 13. kuupäev langeb reedele, sest paljud inimesed ei tee sel päeval äritehinguid.

"Võib arvata, et tänasel päeval on inimestel hirme rohkem kui muidu, ent piisavalt murettekitav on juba seegi, et igapäevaselt tunneb koguni 56% eestimaalastest hirmu, et haiguse korral pole neil ravi saamiseks piisavalt rahalisi vahendeid ning 53% tunneb muret, et neile võib kvaliteetne meditsiiniline abi sootuks kättesaamatuks jääda," lisas Uusma.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...