Lasnamäel avatakse Mustakivi bussipeatus

Esmaspäeval, 17. augustil kell 10.30 avatakse uuendatud Mustakivi bussipeatus linnast väljuval suunal.

Pilt: Albert Truuväärt

Lasnamäel avatakse Mustakivi bussipeatus

Toimetaja: Vesta Reest

Esmaspäeval, 17. augustil kell 10.30 avatakse uuendatud Mustakivi bussipeatus linnast väljuval suunal.

Laagna tee uus peatuse platvorm võimaldab pikamaabussidel peatuda mugavamalt, häirimata linnatranspordi liikumise rütmi. Lasnamäe Linnaosa Valitsus kutsub linnaelanikke avamisele – sel hommikul on bussisõitjatel võimalus haruldaste retrobussidega teha tiir ümber Lasnamäe.

"Kaugliinibusside jaoks võimaluse loomine vahepeatuse tegemiseks ja reisijatele peale tulemiseks Laagna tee lõpus on mitte ainult Lasnamäe elanike, vaid ka Tallinna idaosa elanike ammune soov. Uus lahendus säästab nii reisija aega, kui ka vähendab linna infrastruktuuri koormust. Nüüd muutub paljude jaoks transpordilogistika mõistlikumaks - Ida-Virumaa poole teekonna alustamiseks ei pea inimesed minema pealinna bussijaamaga vastassuunavööndisse," ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Enne koroonaviiruse epideemiast tingitud piiriületuspiirangute kehtestamist väljus Tallinnast idasuunda iga päev keskmiselt 40 bussiliini. Praegu on Mustakivi transpordi sõlmpunkti koormus vähenenud, kuid pärast rahvusvaheliste reiside jätkamist oskavad paljud hinnata uue võimaluse mugavust. Esimesed sõitjad Mustakivi peatusest võetakse bussi peale juba 17. augustil.

Uuel pikamaabussirajal on vastupidav kulumiskindel tsementbetoonkate.Bussipeatusesse on paigaldatud kaks uut ootekoda ja uuendatud kõnnitee asfaltkate. Samuti uuendati bussipeatuse alal tänavavalgustust. Nägemispuudega inimeste ohutuks liikumiseks on bussist väljumise kohas tehtud hoiatavad ja suunavad kompmise teel tunnetatavad märgistused.

Ehitustööd toimusid Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel, projektdokumentatsiooni koostas Roadplan OÜ, ehitustöid teostas Tallinna Teede AS.Projekti lepinguline maksumus on ligi 140 000 eurot.

Laadimine...Laadimine...