Mais saab juba üle Haabersti viadukti sõita

"Haabersti ristmiku ümberehitus on kasulik nii elanikele kui ka ümbruses asuvatele äridele," ütles Saku suurhalli tegevjuht Tarmo Hõbe. "Kui ümberehitust poleks ette võetud, oleksid ummikud tulevikus veelgi hullemaks muutunud."

Pilt: Albert Truuväärt

Mais saab juba üle Haabersti viadukti sõita (4)

Urmas Kaldmaa

"Haabersti ristmiku ümberehitus on kasulik nii elanikele kui ka ümbruses asuvatele äridele," ütles Saku suurhalli tegevjuht Tarmo Hõbe. "Kui ümberehitust poleks ette võetud, oleksid ummikud tulevikus veelgi hullemaks muutunud."

Lähiajal peab valmis saama ja liikluseks avatama ümberehitatava Haabersti ristmiku ligikaudu 300 m pikkune viadukt. Abilinnapea Kalle Klandorfi sõnul on ehitajad olnud tööga kogu aeg graafikus või isegi sellest ees. "Praegu pannakse viaduktil juba asfalti ja mais avame seal liikluse," lisas ta.


"Haabersti ristmiku ümberehitus on loomulikult kasulik nii elanikele kui ka ümbruses asuvatele äridele, kaasa arvatud meile," lausus Hõbe. "Kui meie majas toimub suur üritus ja kõik lahkuvad sealt ühekorraga, siis ummikuid ei saa tõenäoliselt ka pärast uue ristmiku valmimist päriselt välistada, aga uus ristmik kindlasti kiirendab inimeste liikuma saamist."


Hõbe nentis, et Tallinn laieneb järjest Tabasalu ja Kakumäe suunas ning see toob samuti Haabersti ristmikule liiklust juurde: "Kui ümberehitust poleks ette võetud, oleksid ummikud tulevikus veelgi hullemaks muutunud."


Uued foorid ja valgustus


Haabersti liiklussõlm on politsei andmetel olnud aastaid terve Eesti üks liiklusohtlikumaid kohti, kui pidada silmas tõsiasja,  et seal on toimunud kõige rohkem liiklusõnnetusi. Samuti on teada, et nii hommikusel kui ka õhtusel tipptunnil tekivad seal linna ühed suuremad ummikud, kus juhid peavad palju aega kulutama.


Kõike seda arvestades on loogiline, et pikka aega peeti plaani ehitada Haabersti ristmik ohutumaks ja suurendada selle läbilaskevõimet. Tööga alustati mullu ja tegu on Tallinna viimaste aastate suurima tee-ehitusprojektiga. Ehitus läheb maksma 20,2 miljonit eurot ja koos sellega uuendatakse ka ristmikule viivad tänavad ja selle ümbrus. Paldiski mnt saab korda 1,05 km, Rannamõisa tee 1,1 km ja Ehitajate tee 100 m ulatuses.


Lisaks uuendatakse ristmiku ümbruse veevarustust, kanalisatsiooni, tänavavalgustust ja foore. Ratturite, rulatajate ja rulluisutajate jaoks tuleb Ehitajate tee alla 38 m pikkune ja Paldiski maantee alla 54 m pikkune tunnel, mis muudab ristmiku ületamise ohutumaks. Uued kergliiklusteed tulevad kõikidesse suundadesse. Kogu Haabersti liiklussõlm peab Klandorfi sõnul valmis saama 29. septembriks.


Tänavustest teetöödest tõi Klandorf esile ka juba alanud Gonsiori tänava ümberehituse ja Kadriorust mööda mereäärt sadamani kulgeva Reidi tee rajamise.


Gonsiori ja sellega piirnevate tänavate liikluskorraldus on kavandatud nii, et see hakkab rohkem arvestama jalakäijate ja jalgratturitega. Samuti tahetakse suunata sõidukeid kesklinnast mööda.


Uus "Pargi ja reisi" parkla


Gonsiori tänava uuendamine algas Torupilli Selveri naabrusse "Pargi ja reisi" parkla rajamisega. Kaugemalt tulijad saavad oma auto edaspidi sinna jätta ja ühissõidukiga edasi liikuda.


Juba on alanud tööd Gonsiori tänava Maneeži ja Pronksi vahelisel lõigul. Tallinna kommunaalameti juhataja asetäitja Reio Vesialliku sõnul teevad Gonsiori remondi ajal tööd ka võrguettevõtted, mille trassid seal kulgevad. Muu hulgas vahetab Tallinna Küte sealkandis välja soojatorud.


Gonsiori tänavat on vaja uuendada ühtekokku ligi 2 km ja Laagna teed 1,5 km ulatuses, kuid töid tehakse ka teistel piirkonna tänavatel. Gonsiori tänava uuendamine läheb maksma ligikaudu 9 miljonit eurot.


Reidi tee ehitamise riigihankele esitati 23. aprilliks kaheksa pakkumist. Klandorfi sõnul võtab parima selgitamine aega ligi kaks nädalat. "Mais kuulutame konkursi võitja välja," lisas ta. "Tavapäraselt saab konkursi tulemuse edasi kaevata, kuid loodan, et seda ei tule, muidu viibiks  ehitustööde algus. Kui midagi ei juhtu, siis minu arvates saame umbes kahe ja poole kuu pärast ehitustöödega alustada."

4 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...