Pensionäridest autojuhid pole keskmisest ohtlikumad

Kahjusagedus on 70-aastastel juhtidel väiksem kui 30-aastastel.

Pilt: Scanpix/ Illustreeriv pilt

Pensionäridest autojuhid pole keskmisest ohtlikumad

Toimetaja: Moonika Tuul

Kahjusagedus on 70-aastastel juhtidel väiksem kui 30-aastastel.

Nagu arvata, põhjustavad suhteliselt kõige rohkem liiklusõnnetusi hilisteismelised ning väga eakad juhid, kuid 70-ndates eluaastates juhtide kahjusagedus on väiksem kui 30 eluaasta kandis olevatel juhtidel.

PZU Kindlustus võrdles liikluskindlustuse klientide kahjusagedusi viimasel neljal aastal, mis pakuvad üsna sarnast pilti. Näiteks 18–20-aastastest liikluskindlustuspoliisi omavatest juhtidest põhjustas keskmiselt 14 protsenti õnnetuse ja liikluskahju, kuid juba 20-ndate eluaastate keskel langeb kahjusagedus alla viie protsendi. "Huvitaval kombel püsib kahjusagedus üsna madalal ka 80-ndate eluaastate alguses, nii et pensioniikka jõudnud juhid põhjustavad õnnetusi harvem kui 30-ndates olevad juhid," ütles PZU sõidukikahjude juht Jaanus Tanne.

"Kindlasti peavad eakamad juhid oma tervist ja tähelepanuvõimet hoolega hindama, aga nagu statistika näitab on nad liikluses reeglina korrektsed. Vanemad inimesed võivad ka oma juhivõimetesse suhtuda kriitilisemalt kui nooremad, nii et paljud ei kipugi enam rooli, kuigi oskused pole veel kadunud," lisas Tanne.

Tänavune keskmine kahjusagedus on 3,9 protsenti ehk nii suur osa PZU liikluskindlustuse klientidest on põhjustanud õnnetuse. Noortest on sagedustabeli tipus 18- ja 19-aastased vastavalt 20 ja 12 protsendiga. Üks 92-aastase põhjustatud õnnetus viis selle aastakäigu näitaja 17 protsendile. PZU-s oli viimase nelja aasta vanim õnnetuse põhjustaja 95-aastane.

Laadimine...Laadimine...