Politsei tabas Saaremaa ralli ajal 18 joobes juhti

Politsei tabas möödunud nädalavahetusel toimunud Saaremaa ralli ajal 18 joobes juhti.

Pilt: Scanpix

Politsei tabas Saaremaa ralli ajal 18 joobes juhti

Politsei tabas möödunud nädalavahetusel toimunud Saaremaa ralli ajal 18 joobes juhti.

Politsei kontrollis nädalavahetuse jooksul Saaremaal nii tavapärase liiklusjärelevalve kui ka operatsiooni "Kõik puhuvad" käigus enam kui 2750 sõidukijuhi kainust ning selle tulemusena avastati kokku 18 ebakainet juhti, vahendas BNSpolitsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri pressiesindajat.

Kuressaare politseijaoskonna juht Rainer Antsaar sõnas, et ralliüritus toob igal aastal kohale rohkelt huvilisi üle Eesti, mistõttu on see nädalavahetus politseile traditsiooniliselt töine. "Ehkki ralli möödus suuremate vahejuhtumiteta, siis heidab avastatud ebakainete juhtide arv kogu nädalavahetusele varju, kui põhjendamatult ohustatakse iseend ja teisi," ütles Antsaar pressiteate vahendusel. Jaoskonnajuht lisas, et politsei jätkab tööd selle nimel, et ükski juht ei kipuks joobnuna autorooli ja et ka sõbrad oma alkoholi tarvitanud kaaslase osas tähelepanelikud oleksid.

Kontrollitud juhtidest viiel puudus juhtimisõigus ning ka nemad kõrvaldati juhtimiselt. Teateid erinevatest rikkumistest jõudis politseini 29 ning peamiselt tegid inimestele muret lärmakad seltskonnad.

Ralli ei toonud kaasa ühtegi vahejuhtumit, kus oleksid kannatada saanud inimesed.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2-1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30-500 päevamäära suuruse rahatrahviga või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Laadimine...Laadimine...